1. Ana Sayfa
  2. Adsense

Google, Adsense’in Mobil Uygulamasını Kaldırıyor

Google, Adsense’in Mobil Uygulamasını Kaldırıyor
+ - 1

Google, internet sitesi sahiplerinin yayınlarında reklam göstererek para kazanmasını mümkün kılan AdSense hizmetinin akıllı telefonlar için geliştirilmiş mobil uygulamasını yayından kaldırmaya hazırlanıyor. AdSense mobil uygulaması, 2019 yılı sonunda tamamen tarih olacak.

Google’ın internet yayıncıları için gelir kaynağı oluşturan reklam servisi AdSense, bugün pek çok geliştirici tarafından kullanıyor. Hizmetin hem Android hem de iOS için geliştirilmiş olan mobil uygulamaları da bulunuyor ancak! Google, bu uygulamaları kaldırmaya hazırlanıyor.

AdSense Ürün Yöneticisi Andrew Gildfind tarafından yapılan açıklamalara göre Google, mobil uygulamalarla uğraşmak istemiyor. Bunun yerine daha iyi bir mobil internet sitesi arayüzüne yoğunlaşacaklarını ifade eden Gildfind, bu konuyla ilgili büyük yatırımlar yapacaklarını söyledi.

Gildfind‘ın açıklamalarına göre AdSense‘in mobil arayüzü hem daha hızlı olacak hem de kolay kullanımıyla kullanıcılara rahat bir deneyim yaşatacak. Mobil arayüzü optimize edeceklerini açıklayan Gildfind, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni teknolojilerden faydalanacaklarını açıkladı.

AdSense‘in mobil uygulaması önümüzdeki aylarda kullanımdan kalkacak. 2019 yılının sonuna gelindiğinde ise Google, bu mobil uygulamayı uygulama mağazalarından kaldıracak ve Google AdSense’in mobil uygulamaları tamamen tarihe karışacak.

Görünen o ki Google, farklı uygulamalarla uğraşmak yerine tek bir platforma ağırlık vermek ve en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyor. İlerleyen dönemlerde Google’ın aldığı bu kararın doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu hep birlikte görebileceğiz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Adsense mobil uygulamalar admob değil mi?
    Adsensenin admob desteği devam ediyor menüde görünüyor.
    bildiğim uygulama geliştiricilerin uygulamalarında adsense reklamlarını kullanmasını organize ediyor onun adı da admob ben mi konuyu yanlış anladım.

    Adsense mobil uygulaması nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.