Google 2019 yılında katlanır ekranlı cep telefonları android, uyumlu hale getirecek
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google 2019 yılında katlanır ekranlı cep telefonları android, uyumlu hale getirecek

0

Telefonlar için 2019‘da yakın bir zamanda Ekranı katlamak da gerçek olacak. Bir süredir ABD pazarları ve Çinli Aralık ayında ilk modelin gelişi için hazırlanıyor. Onlar için dikkate alınması gereken detayların bir arayüzün uyarlamasıdır. 

Bu nedenle, Google’ın çentikli ekranlarla yaptığı gibi, Android‘de katlama ekranlarının kullanımını gerçekleştirecek.

Bu şekilde , ekranın açılış ve kapanışını yönetmenin standart bir yolu olacak ve bu da, elemanların ekran üzerinde ara yüz büyüklükleri arasında yer değiştirmesini ve böylece uygulama geliştiricilerinin bunu yapmak zorunda kalmamasını mümkün kılacak.

Bu telefonların düşüncesi, telefon olarak normal bir şekilde kullanılmaları ve bunları dağıtırken tablet veya benzer bir şey olarak çalıştıklarıdır. Temel sorun, uygulamaların format telefon ve tablet formatı için optimize edilmesi ve Android ekosisteminde bu kadar olağan olmamasıdır. Twitter bağlantısı için buradan giriş yabilirsiniz.

Kaynak:  https://www.geektopia.es/es/technology/2018/11/07/noticias/google-hara-compatible-a-android-con-los-moviles-de-pantalla-plegable-que-llegaran-en-2019.html

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap