1. Ana Sayfa
 2. Blogger

Gönderen ismi eksik blogger özel tema hatası

Gönderen ismi eksik blogger özel tema hatası
8

Blogger’un blog kayıtları gadget’inde bulunan Gönderen yani Yazar isminden oluşan kod’un birçok özel temada olmayışı nedeni ile, Google Web Yönetici Araçlarında Author yazar hatası almaktadır. Blog yazılarınız çoğaldıkça bu hatalarda çoğalarak zaman içinde 1000, 2000 gibi rakamlara ulaşacaktır. Blogger özel temanızı hemen kontrol edin. Öncelikle yazdığınız bir yazınızı açın ve Gönderen ismi varmı?, bakın. Gönderen seçeneği varsa ismin üzerine geldiğinizde Google profilinizindeki resminizin pop up açılması sonucu Google Plus profilinizi görürsünüz.

Blogger özel temanızda Gönderen seçeneği varsa sorun yok demektir. Peki Gönderen seçeneği yoksa ne olur! Lütfen aşağıdaki adımları takip ederek blog’unuzun durumunu inceleyin.

 1. Google Web Yönetici Araçlarına giriş yaparak sitenizi açın.
 2. Sol tarafta, Arama Görünümü → Yapılandırılmış veri seçeneğine tıklayın.
 3. Karşınıza Yapılandırılmış veri → Öğeler ve → Hatalı öğe sayısı çıkacaktır.
 4. Aşağıdaki hatalı herhangi bir linke tıklayın ve sağ köşede eksik author veya updated isimlerini bulabilirsiniz.

Çözüm için öneriler :

 1. Özel tema kullanırken, Gönderen seçeneğinin olmasına dikkat edin. Bu seçenek yoksa bu temayı kullanmayın.
 2. Blogger Eksik Update Veri Sorun ve Çözümü ve Blogger hCart yapısal veri hata sorunu için ilgili yazıları okuyarak uygulayın.
 3. Siteniz için Web Yönetici Araçlarında bulunan Blogger yapısan veri aracı kullanımını öğrenin.

Ayrıca Yapısal Veri Test Aracı Kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (8)

 1. Adnan Bey Merhaba;
  Blogger yeni temalar gelmiş. Soho, Contempo gibi, bunlardan tavsiye edebileceğiniz var mı? ve yeni temalar ile ilgili makaleleriniz var mı?

  • Sevda hanım çok güzel temalar var. Yeni isimle açacağınız blogunuzda en az 5 yazı seo ve adsense kural kullanımlı makale yayınlayın. Adsense için gönderdiğim makaleyi okuduktan sonra uygulayın bu blogda. Sonra diğer temaları tek tek kontrol edin. Özel kod eklemeden yapın bunları. Temya karar verdiğinizde Kişisel veya yeni kodlarınızı ekleyebilirsiniz.

 2. hangi makale acaba link atabilir misiniz?

  • Şu Anda Blog’da Emporio şablonu kullandım. Temalarda, Sol baştan ikinci olan. Bu tema hakkında yazı yazmadım. Zor bir tema değil zaten Klasik diğer temadan zaten Gelişmiş ayarları biliyorsunuz. Bu size yardımcı olacaktır. Gelişmiş ayarlar.

   • Adnan bey;
    Çok sağolun, baktım, inceledim. Bugün yeni temalarda denemeler yaptım evet responsive temalar fakat hiç biri şu anda benim blogumda kullandığım kadar güzel ve kullanışlı gelmedi. Tabi bu tamamen benim düşüncem. Ben aslında blogger’dan çok daha büyük beklentiler ile baktım hepsine ama pek öyle değil gibiler, aslında sizin gibi bu işleri çok iyi bilen birine ahkam kesmek olmaz :) tabi, şimdi kararımı verdikten sonra, bazı sorularım olacak yine size. İlgili makalelerin altlarına yazacağım tekrar.

    • Merhaba Sevda hanım, Maalesef blogger tasarım ve eklentiler konusunda çok zayıf. Daha doğrusu çok fazla ilgilenmiyorlar. Geliştirici tarafıda çok zayıf. Bilemiyorum belkide ücretsiz diyedir. Ancak Wordpress de ücretsiz. Rica ederim siz kararınızı verin kurun ve istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz. Görüşmek üzere..

 3. Şimdi yavaş yavaş herşeye bakmaya başladım ve Google+ olmaması büyük boşluk olmuş gibi geldi bana, çünkü varken yayınları paylaşıyor ve çok kişi ve gruba ulaşma şansı oluyordu. Bu şekilde blog manidar olmaktan çıkmış gibi geldi bana. Sizin fikriniz nedir? bu konuda.

 4. “Merhaba
  Blog sayfamda bir sorun yoktur.Ancak bugün yanlışlıkla sizden aldığım page navi eklentisini sildim.Allahtan adınızı unutmamışım tekrardan sayfanızdan bu eklentiyi bulup gerekli ayarları yaptıktan sonra bloğuma ekledim.Çok güzel çalışıyordu.Ekledikten yaklaşık 3 saat sonra bloğumun anayfasında ki başlıklar ve yazılar birbirine girdi.Acaba page navi kaynaklımı deyip page navi eklentisini kaldırdım.Ama sorun hala devam etmekte.Anasayfada olmasa dahi diğer sayfalarda illa ki kaymalar var.bunu nasıl düzeltebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir