Gmail’in Dinamik E-posta Özelliği, Tüm Kullanıcıların Hizmetine Sunuldu

Google, Gmail’in dinamik e-posta özelliğini, tüm kullanıcılarının hizmetine sundu.

Google, Gmail’in dinamik e-posta özelliğini, tüm kullanıcılarının hizmetine sundu. Harici bağlantılar kullanmadan pek çok işlemi gerçekleştirebileceğiniz bu özellik, 15 gün içerisinde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.


Google, Gmail için geliştirdiği dinamik e-posta özelliğini tüm kullanıcıların hizmetine sundu. Geçtiğimiz haftalarda G-Suite kullanıcılarının hizmetine sunulan bu özellik, 15 gün içerisinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Dinamik e-posta özelliği, pek çok açıdan kolaylık sağlıyor. Bu özellik sayesinde başka bir sayfaya yönlendirilmeden etkinlik davetleri yanıtlayabilecek, anket doldurabilecek, paylaşılan bir mail içerisindeki tüm yanıtları görüntüleyebilecek ve bu gelen bu yanıtlara yeni yanıtlar yazabileceksiniz. Ayrıca bu özellik, mail içerisinde doğrudan belgelerin görüntülenebilmesi ve üzerinde işlem yapılabilmesini de sağlıyor.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra, gelen bir mailde bulunan formlar, mail içerisinden doldurulabilecek ve hatta rezervasyonlar oluşturulabilecek. Bu da Google’ın yeni özellik ile birlikte üçüncü taraf bağlantılarla olan ilişiği azaltacağı anlamına geliyor. Ancak bu özelliğin üçüncü taraf kişiler tarafından kullanılabilmesi için, Google’ın ilgili kişi veya kurumlara izin vermiş olması gerekiyor.

Bu özelliğin kullanımı ise kullanıcıların tercihlerine bırakılmış durumda. Eğer bir Gmail hesabınız varsa bu özelliği tercihinize göre aktif edip, pasifleştirebilirsiniz.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/googles-dynamic-email-feature-is-now-rolling-out-to-all-users-how-it-works-6922621.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chrome’a, İnternet Alışverişlerini Kolaylaştıracak Yeni Bir Özellik Geldi

Uzmanlara göre dinozorlardan bu yana böceklerin, en kötü şekilde nesilleri tükenebilir!