Gmail’e yapay zeka desteği geliyor!
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Gmail’e yapay zeka desteği geliyor!

0

Gmail, yapay zeka destekli arama filtresi alıyor. Böylece eski e-postalar ve ekler arasında arama yapmak kolaylaşacak.


Google, ürünlerini geliştirmek için yapay zekanın gücünden yararlanmaya devam ediyor. Son olarak Gmail uygulamasına makine öğrenimine dayalı yeni bir özellik ekledi. Bu destek sayesinde e-postalar ve ekler arasında arama yapmak kolaylaşacak.
Gmail, yapay zeka destekli arama alıyor

“En iyi sonuçlar” olarak adlandırılan yeni özellik, Gmail uygulamasında eski e-postalar ve ekler için yapılan aramaların doğruluğunu artırmayı amaçlıyor. Google, makine öğrenimi algoritmalarını arama filtresiyle birleştirerek kullanıcılara daha kesin arama sonuçları sağlayacak.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Gmail, makine öğrenimi desteği kazanıyor. Yeni özellik, e-posta hizmetinde daha doğru arama sonuçları sunmak için arama terimini, son e-postaları ve diğer ilgili faktörleri kullanacak. Böylece kullanıcılar da eski e-postalar arasında kaybolmayacak.

“En İyi Sonuçlar” özelliği, önümüzdeki hafta içinde Gmail kullanıcılarına sunulacak. Ancak ilk aşamada Android ve iOS uygulamalarıyla sınırlı olacağını, yani web sürümünde bu desteğin olmayacağını belirtmek gerekiyor.

“En iyi sonuçlar” isimli yenilik aslında Google’ın yapay zekaya yönelik çabalarının bir parçası. Daha önce de Google Arama’ya yapay zeka desteği sunulmuştu. Buna göre sohbet botu Bard sonuçları Arama içerisinde gösterilmeye başlandı.

Google, ayrıca yapay zekanın ürettiği sonuç için kaynak da verecek. Böylece yanlış bilginin yayılması engellenmiş olacak. Benzer bir özelliğin ChatGPT destekli Bing üzerinde kullanıcılara sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir