Gmail’de Sohbet alanlarını kolayca arayın
 1. Anasayfa
 2. Google Gmail ve Inbox

Gmail’de Sohbet alanlarını kolayca arayın

0

 

Google, Karma çalışmalarda topluluk oluşturma ve bağlantı kurma çabalarına devam ederken, web’de Gmail araması yoluyla alanları bulma ve bunlara katılma olanağı sunuyor.

Gmail arama kutusuna daha önce sorgular girerken, “Posta” veya “Mesajlar” düğmelerini seçerek ilgili e-postaları veya Sohbet ve boşluk konuşmalarını görebilirsiniz.
 
 
Bugünden itibaren, yeni eklenen Boşluklar seçeneğini tıklattığınızda etki alanınızda sorgunuzla eşleşen adlar veya açıklamalar içeren boşluklar görünecektir. Dizin yalnızca katıldığınız alanları değil, davet edildiğiniz ancak henüz katılmadığınız keşfedilebilir alanları ve kısıtlı alanları da içerecektir. Kullanıcılar ayrıca, birleştirilmemiş her alanın yanındaki “Önizleme” düğmesine tıklayarak katılmaya karar vermeden önce alan içeriğini önizleme olanağına da sahiptir.
 

Kuruluşunuzdaki alan sayısı artmaya devam ettikçe, aradığınız alanı tam olarak keşfetmeniz ve bulmanız için daha iyi bir yol sunarken, belirli ekipler, projeler, ortak ilgi alanları ve daha fazlası için alanlara katılma yolu da sunuyor.

Boşluk aramak için Gmail Arama Kutusuna bir sorgu yazın > enter tuşuna basın > Boşluk sonuçları listesine gidin. İçinde olmadığınız ancak katılabileceğiniz boşluklar, arama sonucunun yanında “Önizleme” ve “Katıl” düğmelerine sahip olacaktır. Gmail’de isme göre boşluk arama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.
 
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2022/08/chat-spaces-search-in-gmail.html 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir