Gmail Uygulamasının Android Versiyonuna Karanlık Mod Geliyor

Son zamanlarda birçok uygulamasına karanlık mod özelliği ekleyen Google, Android cihazlardaki Gmail’e de karanlık mod eklemeye hazırlanıyor.

Son zamanlarda birçok uygulamasına karanlık mod özelliği ekleyen Google, Android cihazlardaki Gmail‘e de karanlık mod eklemeye hazırlanıyor.

Google uygulamaları, son güncellemelerle yeniden tasarlandı ve bu tasarımlarda beyaz oldukça kullanılan bir renk ancak beyazı sevmeyenler için iyi haberler de var. Yakın zamanda Google; ana uygulamasına, Files by Google’a, Google Drive’a ve Google Keep’e karanlık mod ekledi. Eklemelere bakılırsa Gmail sıradaki isim olabilir gibi duruyor. Son çıkan Gmail APK’sinde sadece Ayarlar menüsünde etkin olsa da bir karanlık mod mevcut.

Yukarıdaki erkan görüntüleri, Gmail’in 2019.06.09 versiyonundaki karanlık modun ilk resimleri. Bu versiyondaki karanlık modun herhangi bir açma kapama tuşu yok. Ayrıca karanlık mod, ana menüde veya yan menülerde şu anlık etkin değil.
Kaynak:  https://www.androidpolice.com/2019/06/20/gmail-android-dark-mode-beginnings/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Pixel 3a İçin Bir Ayda İkinci Android 10 Sürümünü Yayınladı

Matrix 4’ün Senaryosunu Okuyan Keanu Reeves’ten İlk Açıklama Geldi