Gmail İstemediğiniz İletileri Gelen Kutunuzdan Uzak Tutma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Gmail İstemediğiniz İletileri Gelen Kutunuzdan Uzak Tutma

1
+ - 0

gmail-inbox (700 x 400)

Google Gmail, gelen e-posta kutusunda istemediğiniz, canınızı sıkan iletileri gelen kutunuza gelmemesini direk çöp kutusuna taşınmasını isteyebilirsiniz. İstenmeyen iletileri gelen kutunuzdan uzak tutmak için yapabileceğiniz küçük uygulamalar mevcuttur. Google Gmail şu anda belirli adreslerden veya alan adlarından gelen istenmeyen e-posta iletilerini direk olarak engelleyememektedir. Ancak, Gmail, e-postaları doğrudan Çöp Kutusu’na göndermek üzere manuel olarak filtre oluşturabilirsiniz.

Gelen kutusunda istenmeyen iletilere filtre oluşturabilmek için ;

1. Google Gmail hesabınızı açın.
2. İstenmeyen iletinize filtre oluşturmak için e-postanın yanındaki kutuyu işaretleyin.
3. İstenmeyen iletiyi işaretlediğiniz zaman üst kısımda sağda Diğer→ Benzer e-postaları filtrele ismine tıklayın. Yukarıda mavi çerçeve içine alınan resimdeki adımları inceleyin.
4. Açılan pencerede, Filtre uygulamak istediğiniz e-postalarla ilgili bilgileri girin. Sağ alt tarafta yer alan Bu arama ile filtre oluştur’u tıklayın.

e-postalarla-ilgili-bilgi (500 x 345)

5. Açılan yeni penceredeki seçeneklerde ne yapmak istediğinizi belirtmek için ilgili kutuyu işaretleyin. Bu iletilerin Çöp Kutusu’na gönderilmesini istiyorsanız Sil kutusunu işaretleyin.

İleti seçenekleri pencere görünüm resmini inceleyin :

ileti-yonlendirme-secenekleri (500 x 455)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap