Gezinme’ye Bağlantı Ekle – yeni Google Sites
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Gezinme’ye Bağlantı Ekle – yeni Google Sites

0
Navigasyon, Gezinmeyi yeni Google Sites’ta özelleştirmek için sitenize bağlantılar, web sitelerini ve sayfaları kenar çubuğunuza veya üstteki menü gezinmeye ekleyin.İlgili talimatları takip edin:

Navigasyona yeni bağlantı ekle;

Yeni Google Sites Ana sayfada iken, Farenizi Yeni sayfa düğmesi’nin üzerine getirin ( Daire şeklinde bir artı işareti göreceksiniz. )

Dairenin + hemen üst kısmında yeni bağlantı simgesine tıklayın.
Gelen İsim kutusuna bağlantı için navigasyon görünmesini istediğiniz metni girin
Gelen Bağlantı kutusuna bağlanmak istediğiniz bağlantıyı (URL) girin veya Bağlantı oluşturmak istediğini adını yazmaya başlayın ve mevcut sitenizdeki sayfaları, diğer Google Sites ve Google Drive öğeleri görürsünüz ki bunlara bağlantı oluşturmak için tıklayabilirsiniz.
Oluşturduğunuz, Bağlantının  yeni bir sekmede Açılmasını görmek isterseniz seçin. (varsayılan seçenek yeni bir sekmede açılır).
Eklediğiniz bağlantıyı tutun menü çubuğunda görülmesini istediğiniz satıra taşıyın. Eklenen bağlantı üzerine mausu götürün sağ üstte üç nokta göreceksiniz. Burdan Özelleştirebilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Bağlantı kutucuğunda, Bağlantı sayfaları ve Drive öğelerini arayabilirsiniz.

Bir link eklediğinizde, linklemek istediğiniz şeyi arayabilirsiniz: bağlantıyı yazmaya başladığınızda önerileri göreceksiniz.
Mevcut sitenin sayfalarına link veren BU SİTE
Bağlantı veren tüm SONUÇLAR
Düzenleyebileceğiniz diğer Google Sites sayfaları
Google Drive’da Google Drive’da sakladığınız Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve dosyalar (ör. PDF’ler) gibi öğelerBunu, aynı sekmede veya navigasyondaki diğer herhangi bir bağlantıda olduğu gibi yenisekmede açmayı seçebilirsiniz.
Kullanılabilirlik
Özelliğin hızlı bir şekilde kullanıma sunulması için 1-3 gün sürecektir ve planlanan sürüm iki hafta sonra başlayacaktır.Notlar
Bağlantılar, Google URL yeniden yönlendiricisi aracılığıyla yönlendirilir.
Bir bağlantıyı navigasyondan gizlemeyi seçebilirsiniz: Ancak  gizlemek ne işe yarar bilemiyorum. Sizce bir anlam ifade ediyorsa yorum yazarak sizde fikrinizi açıkca yazın.

Gezinme’ye Bağlantı Ekle uygulaması için ilgili video izleyin..

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap