George Lucas’ın ılm’si ile geliştirilen Firefox uzantısı, renklerin cihazlar arasında tutarlı olmasını sağlıyor
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

George Lucas’ın ılm’si ile geliştirilen Firefox uzantısı, renklerin cihazlar arasında tutarlı olmasını sağlıyor

0

Dizüstü bilgisayarınızı kullanırken web siteniz için mavinin mükemmel tonunu bulduğunuzu ve ardından tablet gibi yeni bir cihazda gördüğünüzü ve tamamen farklı olduğunu söyleyin. 

 
Bunun nedeni, tarayıcı renk profillerinin cihazlar arasında değişebilmesidir, bu da renklerin bazen çok farklı görünmesine neden olabilir. Genellikle tarayıcılar, renkleri ve resimleri en uygun, ancak genelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak görüntülemek için işletim sistemi renk yönetiminden yararlanır. 
 
 
Tarayıcıda gördüğünüz her an renklerin içerik oluşturucunun vizyonuna sadık kalmasını sağlamanıza yardımcı olabilecek yeni bir Firefox uzantısı var.

TechRadar web sitesi, Mozilla‘nın farklı cihazlardaki Firefox tarayıcı kullanıcılarının renk kalibrasyonlarını yönetmelerini sağlayan yeni bir uzantı sunduğunu söylüyor.
Genişletilmiş Renk Yönetimi eklentisi olarak adlandırıldı. 
 
 
Kullanıcılar çevir renk yönetimi ve daha sonra Firefox grafik ve video renkleri ve tüm cihazlar ile korunur. Emin olmak için yeniden başlatım sağlayın. Birçok kullanıcı neden böyle bir uzantıya ihtiyaç duyulduğunu merak edebilir, ancak monitörlerden, işletim sistemlerinden ve tarayıcılardan gelen renk profilleri arasındaki farklılıklar nedeniyle renk kalibrasyonu gereklidir, bu da birden fazla cihazın gerçekten de aynı maviyi çıkardığından emin olması gereken herkes için bir meydan okuma haline getirebilir.Her seferinde bir cihaz yapmaya çalışmak gereksiz yere zaman alıcı bir iş olabilir.

Yeni Firefox renk yönetimi uzantısı tarayıcıya mükemmel bir ektir ve Lucasfilm’in Endüstriyel ışığı ve Büyüsü ile işbirliği içinde geliştirilmiştir; bu, film endüstrisinin önde gelen görsel efekt stüdyolarından biri olarak konumu nedeniyle renkleri tutarlı tutmak için ciddi bir ihtiyaç duymuştur.cihazlar arasında. Nerede görüntülediğiniz önemli değil, renklerinizin iyi göründüğünden emin olmanın kolay bir yolunu arıyorsanız kontrol edin.

 
Kaynak:https://www.androidpolice.com/firefox-extension-george-lucass-ilm-colors-are-consistent-across-devices/?utm_source=adnanguney.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir