Genesis’in New York Otomobil Fuarı’ndaki İlginç Konsepti: Mint
 1. Anasayfa
 2. Genel

Genesis’in New York Otomobil Fuarı’ndaki İlginç Konsepti: Mint

0
 Genesis, piyasaya sürmeyeceği elektrikli konsept otomobili Mint‘i New York Otomobil Fuarı‘nda tanıttı. Otomobil fazlasıyla ilgi çekici özelliklere sahip.

New York Otomobil Fuarı’ndan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Genesis, üretmiş olduğu elektrikli motora sahip yeni Mint modelini tanıttı. Satışa çıkarılmayacak olan aracın tam bir şehir otomobili olduğunu söyleyebiliriz. Küçük boyutları ve farklı tasarımıyla ziyaretçilerin dikkatlerini üzerine çekmeyi başaran Mint modeline biraz daha yakından bakalım.

Genesis Mint, tamamen elektrikli motora sahip. Otomobille ilgili teknik anlamda fazla bir bilgi yok çünkü konsept olarak üretildi. Aracın tam şarj ile 320 km menzile sahip olduğu belirtiliyor. 

Küçük bir motoru bulunan aracın, şarj süresinin fazlasıyla kısa olduğu anlaşılabiliyor. Türkçe kelime anlamı ‘nane‘ olan Mint, bu isimden de anlaşılabileceği üzere yeşil olarak üretilmiş. Genesis başkanı Manfred Fitzgerald yaptığı açıklamada, Genesis Mint‘in New York için üretilmiş olan bir şehir aracı olduğunu ve bu durumdan gurur duyduklarını belirtiyor. Aracın teknik özelliklerinden çok tasarımı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Aracın iç tasarımı fazlasıyla şık. Tamamen cam tavanla kaplanmış ve bir otomobilden daha çok uzay aracı hissi veriyor. 2 kişilik olarak üretilmiş olan aracın birleşik koltuklarına bakıldığı zaman ise 60’lı yılların otomobilleri yeniden tasarlanmış hissi yaşatıyor.

Genesis Mint‘in arka kısmında ise yukarı doğru açılabilen iki kapısı var. Arka bölümünde oturma yeri olmayan araç için bu tasarım bagaj olarak düşünülmüş.

Kaynak:  https://www.engadget.com/2019/04/16/genesis-mint-concept-car-unveil/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir