Gelişmiş güvenlik için gelişmiş şifre kontrolleri
  1. Ana Sayfa

Gelişmiş güvenlik için gelişmiş şifre kontrolleri

0

Çevrimiçi hesapları korumak söz konusu olduğunda, güçlü bir parola ve ilk savunma hattının kurulması gerekir. Bu nedenle, kuruluşlar kullanıcılarının parolaları için çeşitli şartlara sahiptir. 

Google 14 Kasım 2018 G Suite resmi blog’undan yaptığı açıklama ile; G Suite yöneticileri, kullanıcıları için parolalar zaten minimum ve maksimum uzunluk sınırlarını belirleyebilir. Bu lansmanla, artan güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için ek zorlu parola gereksinimlerinin uygulanmasını mümkün kılıyor.


İleriye dönük olarak, bir yönetici aşağıdakileri yapabilir:

Kullanıcıların güçlü bir şifre belirlemesini gerektirir.

Yöneticiler, alan adlarında hangi şifrelerin zayıf olduğunu zaten görebilir; Bu ayarın etkinleştirilmesi, yöneticilerin kullanıcıları değiştirmek için zayıf şifrelere zorlamasına izin verecektir. Kullanıcılarınızı güçlü bir şifre oluşturmaya yönelik ipuçları için, bu Yardım Merkezi makalesine yönlendirin .  Bu ayarın varsayılan olarak KAPALI olduğunu unutmayın.

Şifre uzunluğu ve gücü gereksinimleri yürürlüğe girdiğinde kontrol edin.

Bir kullanıcının bir dahaki sefere şifresini değiştirdiğinde veya bir sonraki oturum açışlarında şifre uzunluğunu ve güç gereksinimlerini zorunlu kılmayı seçebilirsiniz. Varsayılan değer, bir kullanıcının bir dahaki sefere parolalarını değiştirdiğinde uygulamayı başlatmasıdır. Bunu değiştirmek için, “Sonraki oturum açmada şifre ilkesi uygulamasına başla” nın yanındaki kutuyu işaretleyin.

Kullanıcıların belirli bir gün sonra şifrelerini değiştirmelerini isteme.

Bunu yapmanıza gerek olup olmadığından emin değilseniz, bu ayarı “Asla” olarak bırakmanızı öneririz.

Kullanıcıların eski şifreleri tekrar kullanmasını önleyin.

Şifrenin yeniden kullanılmasını önlemek için, “Şifre yeniden kullanmasına izin ver” onay kutusunun işaretini kaldırmanızı öneririz. Bu varsayılan.

Bu ayarların her biri GüvenlikŞifre yönetimi altındaki Yönetici konsolunda bulunabilir . Lansmanın bir parçası olarak, şifre uzunluğu (minimum ve maksimum) ayarlarını Temel Ayarlar kartından bu yeni Şifre yönetim kartına da taşıyoruz. Şeklinde ifade ediyor. Daha fazla bilgi için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.

 
Kaynak: https://gsuiteupdates.googleblog.com/2018/11/advanced-password-controls-for-gsuite.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap