Gallery Go: Fotoğraflarınızı çevrimdışı düzenlemenin hızlı ve yardımcı bir yolu

Google, Fotoğraflar Uygulamasına Alternatif Olan Gallery Go’yu Duyurdu Google, fotoğraflar uygulamasına çevrimdışı alternatif olarak 10 mb boyutlu yeni bir uygulama tanıttı. Uygulamanın adı Gallery Go oldu.

Google, Fotoğraflar Uygulamasına Alternatif Olan Gallery Go‘yu Duyurdu

Google, fotoğraflar uygulamasına çevrimdışı alternatif olarak 10 mb boyutlu yeni bir uygulama tanıttı. Uygulamanın adı Gallery Go oldu.

Google, akıllı özelliklere sahip ancak akıllı olmayan telefonların ne kadar önemli olduğunun farkında. Firma bu nedenle KaiOS’a ciddi bir yatırım yapmıştı. Google, genel olarak daha basit cihazlara ya da giriş seviyesi telefonlara yönelik yatırımlarını sürdürüyor.

Firma, şimdi de internet bağlantısı gerektirmeyen, oldukça basit bir fotoğraf düzenleme uygulaması tasarladı. Gallery Go adlı uygulama, Fotoğraflar özelliğinde olduğu gibi makine öğrenmesini kullanarak fotoğrafları kategorize etmeyi ve incelemeyi sağlıyor.

Bu uygulama, teknik olarak Fotoğraflar uygulamasının daha hafifletilmiş versiyonu. Hemen her büyük uygulama üreticisi, çok işlem isteyen ve çok alan kaplayan uygulamalarının bir lite versiyonunu üretiyor. Özellikle büyümekte olan ekonomilere yönelik üretilen telefonlarda bu tür uygulamalar sık sık karşımıza çıkıyor. Google, Android işletim sisteminin Android Go adlı daha basit ve temel bir versiyonunu da geliştiriyor.

Uygulamayı, Google Play Store’dan indirmek mümkün. Oreo 8.1 ve üstü işletim sistemine sahip bütün cihazlar bu uygulamayı sorunsuz olarak kullanabiliyor. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Kullanımı kolay düzenleme araçları

Gallery Go ile birkaç dokunuşla mükemmel görünümlü fotoğraflar elde etmek kolaydır. Anında düzeltmeler için otomatik geliştirmeyi (Google Foto’daki en sevdiğim düzenleme araçlarımdan biri) kullanın. Ayrıca yeni bir görünüm elde etmek için çeşitli filtrelerden birini seçebilir ve kolayca döndürüp kırpabilirsiniz, böylece fotoğrafınız doğru görünür.

Google Play Store

Google, uygulama için bir de tanıtım videosu yayınladı. Videoyu aşağıda görebilirsiniz.


Kaynak: https://www.blog.google/products/photos/gallery-go/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Telekom yeni internet paketlerini açıkladı

Google Chrome: Chrome ,Eklentileri İçin Kurallar Katılaşıyor