Galaxy telefonların LED bildirimini kapayın
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Galaxy telefonların LED bildirimini kapayın

0

 

Yeni bir Samsung Galaxy telefonunuz varsa, LED bildirim ışığını nasıl geçici veya kalıcı olarak kapayabilirsiniz?

Galaxy S8, S8+ ve Samsung‘un telefonlarının büyük bir çoğunluğunda olduğu gibi Galaxy Note 8’in de ön kısmında bildiri aldığınızda veya bataryanız azaldığında yanan bir LED ışık var. Bu özelliğin oldukça işe yarar olduğu rahatlıkla söylenebilse de, aynı zamanda Sürekli Açık Ekran (Always-On Display/AOD) ile beraber sunuluyor olması, firmanın bu özelliğin kolay bir şekilde kapatılabilmesi için bir yol sunması anlamına geliyor.

Özelliği kapatmak için ilk olarak Ayarlar menüsüne girmeniz gerekiyor. Bu menü içerisinde Ekran ismine tıklayın LED açma ve kapama tuşunu göreceksiniz. Bu kısımdan ışığı kalıcı olarak devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Eğer “Rahatsız etmeyin” (DND) özelliğini kullanarak Galaxy Note 8 telefonunuzu – veya diğer Android Galaxy telefonları – geceleri susturuyorsanız, ayarlar menüsünde saklı olan bir seçenek ile geceleri LED ışığı kapayabilirsiniz. Bu seçenek ile LED bildirim ışığını geceleri kapatıp, gündüzleri tekrar açılmasını sağlayabiliyorsunuz.

 

Bu işlem için önce  Ayarlar menüsüne girin. Menü içerisinde Ses ve Titreşim kısmında “Rahatsız etme” seçeneğini açmanız gerekiyor. Sonrasında “Görsel bildirimi sakla” seçeneğinin içerisinde bulunan “Ekran kapalıyken sakla” seçeneğini açmanız gerekiyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap