Galaxy J7 Prime için Nougat sunulmaya başladı!
  1. Ana Sayfa

Galaxy J7 Prime için Nougat sunulmaya başladı!

0

Hem ülkemizde hem de dünyada ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip Samsung Galaxy J7 Prime için Android Nougat güncellemesi sunulmaya başlandı. İlk olarak Hindistan‘da sunulan güncelleme, ülkemiz de de sunulmaya başlandı.

Galaxy J7 Prime Güncellemesi neler getiriyor?

1149,38 MB boyutlu güncelleme, cihazı Android 7.0 Nougat sürümüne yükseltiyor. Samsung Galaxy J7 Prime telefonunuzu ayarlar, yazılım güncelleme bölümünden “Android cihazınız şimdiye kadar otomatik güncelleme yapmadı ise Yazılım Güncelleme satıra dokunun.

Güncellemeyle birlikte Samsung’un bir süre önce TouchWiz‘den Samsung Experince‘a geçiş yaptığı yeni arayüz telefona ekleniyor. Bunla birlikte hem telefonun genel menü yapısı hem de kamera arayüzü gibi birçok alanda önemli değişiklikler var.

Ayrıca çoklu pencereye eklenen yeni özellikler ve Dual Messenger gibi yenilikler de bu güncellemede yer alıyor.

Android 7.0 Nougat nedir? Telefonlara hangi özellikleri getiriyor?

Android 7.0 Nougat Google’ın en yeni mobil işletim sistemi olma özelliğini taşıyor. Peki Android 7 kurulumu sonrası telefonlara yeni hangi özellikler geliyor? Hangi telefonlar Android 7.0 Nougat güncellemesi alacak, hangileri alamayacak?

Android 7.0 Nougat güncellemesini artık birçok telefon destekliyor. Ancak telefonlara geçmeden önce Android 7.0 Nougat ile birlikte yeni gelen özellikleri mercek altına alalım. Android 7.0’ın öne çıkan özellikleri arasında şu noktaları sayabiliriz:

– Çoklu pencere / aynı ekranda iki uygulama çalıştırma
– Yenilenen bildirim merkezi
– Yeni bildirimleri kolay yönetebilme ve bildirim merkezinden cevap verme
– Yeni bildirim merkezi artık iki sekmeli yapıda. İstediğiniz ikonu ekleyerek, daha fazla özelliğe hızlı erişim sağlayabiliyorsunuz.
– Yenilenen ayarlar menüsü ile daha fazla detayı görebiliyor ve daha az tıkla işlem yapabiliyoruz.
– Bildirimlerin ayarları zenginleştirildi. Artık her bildirimin gözükmesini engelleyebileceğiz.
– Bildirimdeki ikonlara uzun basarak, ayarların ilgili menüsüne gidebilme özelliği eklendi
– Batarya grafiği yenileniyor
– Gece modu

Android Nougat’daki ki en büyük değişiklik görsel tasarımlar ve kullanımdaki kolaylık olarak görülüyor.

Android Nougat ile birlikte gelen aynı anda çoklu görev yapabilme özelliği dikkat çekiyor. Samsung TouchWiz’de ki çoklu pencere özelliği ile benzerlik gösteriyor. Ekranı ikiye bölerek aynı anda iki uygulamayı birden kullanma imkanı kullanıcıların erişimine sunuluyor.

Android Nougat sayesinde hem tablet hem de akıllı telefonunuzda çoklu pencere özelliğini kullanabileceksiniz. Bu özellik hakkında birkaç ekran görüntüsü de mevcut.
Daha önce çoklu pencere özelliğinin nasıl kullanılacağına dair tam bilgiler mevcut değildi. Ancak bu güncelleme ile birlikte size eşlik eden bir slayt anlatımı mevcut. Android Nougat’e gelecek olan bir diğer özellik ise Picture in Picture modu. Bu sayede uygulamaları daha küçük pencerelere taşıyıp kullanabileceksiniz. Akıllı telefonunuz bilgisayarlara dönüşmeye bir adım daha yaklaşıyor.

TouchWiz arayüzünde görmeye alışkın olduğumuz hızlı ayarlar sekmesinin bir gelişmiş versiyonunu da Android Nougat’da göreceğiz. Ayarlar sekmesini açmanıza gerek kalmadan daha fazla seçeneğe ulaşabileceksiniz.

Hızlı cevap isimli eklenti sayesinde de gelen bildirimlere daha hızlı cevap verebilir, mesajlaşmalarınızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Cevap vermek için ekstradan uygulamayı açmanıza gerek kalmayacak. Birçok uygulamanın bu özelliği destekleyeceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Ekran kapalıyken arka plandaki mobil veri trafiğini yöneten Doze severleri sevindirecek bir haber daha mevcut. Doze sayesinde belirlediğiniz uygulamalar ekran kapalıyken internete erişemeyecek ve bu sayede güç tüketimi azalıyor.

Android Nougat , Doze’un geliştirilmiş versiyonunun nasıl çalışacağı kesin olarak bilinmese de aynı prensipleri izlemesi bekleniyor. Google’ın Project Svelte projesini ilerletmesi ile de düşük özelliklere sahip Android telefonlar daha verimli çalışacak.

Android N’de geliştiricilere özel bir yenilik mevcut. Geliştiriciler artık Java 8’in daha geliştirilmiş bir versiyonunu kullanacak. Android’in Jack isimli derleyicisi sayesinde geliştirilen uygulamalar Android 2.3 ve üzeri sürümlerde kullanılabilir olacak. Bu sayede eski sürümlerle ayrı ayrı uğraşmaya gerek kalmayacak.

 Belli başlı bazı görselleri aşağıda veriyorum. İnceleyin lütfen.

Telefonda arama özelliği:

Ayarlar sayfasının görünümü:

Telefonunuzda ayarları açın. Görsel icon ve renklerin değiştiğini göreceksiniz.

Ayarlar kısmından cihazınızın bakımını yapabileceğiniz güzel bir uygulama eklenmiş.

Ayarlar → Cihaz bakımı:

Tüm işleriniz bittiğinde Android mobil cihazınıza reklam içermeyen bir yazılım ile bakım yapabilirsiniz. Nasıl mı?

İlgili Makale: Reklamsız Mobil Speed Booster Hızlandırıcı İndir

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap