Fotoğraflardaki İstenmeyen Yazıları ve Nesneleri Saniyeler İçinde Silebileceğiniz Uygulama
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım veDonanım

Fotoğraflardaki İstenmeyen Yazıları ve Nesneleri Saniyeler İçinde Silebileceğiniz Uygulama

0

Sosyal medyada fotoğraf paylaşırken veya bir rapor hazırlarken, kullanacağımız görseller üzerindeki istenmeyen metin ve nesneleri yok etmek isteyebiliriz. Bu yazımızda, bunu saniyeler içinde yapabileceğiniz bir araçtan bahsedeceğiz.

Sosyal medya hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve sosyal medyada paylaşım yaparken en iyi fotoğraflarımızı öne çıkarmaya çalışıyoruz. Ancak kimi zaman istenmeyen bir nesne, en sevdiğimiz fotoğrafları paylaşmamıza engel olabiliyor. Aynı anı tekrar yaşayamayacağımız için, o fotoğrafı arşivimizde bırakmak zorunda kalıyoruz.

Şimdi sizlere, en sevdiğiniz fotoğrafları mahveden nesnelerden nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. HitPaw tarafından kullanıma sunulan ve indirip yüklemekle uğraşmadan web tarayıcıda kullanabileceğiniz bir araç, fotoğraflardaki istenmeyen nesnelerin saniyeler içerisinde kaldırılmasını sağlıyor.

Diyelim ki şöyle bir fotoğrafınız var:

Bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşmak istiyor olabilirsiniz. Ancak deniz kabuğu gözünüzü rahatsız etmiş olabilir. Yapmanız gereken tek şey,  bu fotoğrafı HitPaw Online Image Watermark Remover’a yüklemek ve deniz kabuğunu seçip, “Remove” butonuna tıklamak.

İşlem sonucunda fotoğraf şu hale gelmiş olacak:

fotoğraf temizleme

Yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz üzere, fotoğrafta bulunan istenmeyen nesne saniyeler içerisinde kaldırıldı. Üstelik bu işlem sırasında fotoğraf kalitesinde herhangi bir düşme de olmadı.

Sadece istenmeyen nesneleri değil, istenmeyen metinleri de HitPaw’ın aracı ile kaldırabilirsiniz:

Bir fotoğraf, istenmeyen nesneler haricinde yazılar da içeriyor olabilir. HitPaw’ın çevrimiçi aracını kullanarak görseller üzerinde bulunan metinleri de temizleyebilirsiniz.

Hazırladığınız bir rapor için şöyle bir grafiğe ihtiyacınız olduğunu varsayalım:

resimden metin silme

HitPaw’ın çevrimiçi hizmeti aracılığı ile yukarıdaki grafiğin üzerindeki tüm yazıları da temizleyebilirsiniz. Az önce anlattığımız işlemleri uyguladığınızda şöyle bir sonuçla karşılaşacaksınız:

Hitpaw

Daha sonra verileri kendinize göre girip, kendi grafiğinizi oluşturabilirsiniz.

Eğer HitPaw’ın çevrimiçi nesne ve metin kaldırma aracını hemen kullanmak isterseniz, buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap