Firefox’un Yeni Sürümü Firefox 67, Yeni Özellikleriyle İndirilebilir Durumda

Mozilla, Firefox internet tarayıcının yeni versiyonunu Windows, Linux ve Mac için yayınladı. Mozilla Firefox 67 artık indirilebiliyor.

Mozilla, Firefox internet tarayıcının yeni versiyonunu Windows, Linux ve Mac için yayınladı. Mozilla Firefox 67 artık indirilebiliyor.


İnternet tarayıcıları belli dönemlerde güncelleniyor. Mozilla Firefox’un son versiyonu olan Firefox 67 de bu güncellemelerin bir parçası. Yeni versiyon artık indirilebilir durumda.

Mozilla indirme linklerini güncellemiş olsa da şu anda yalnızca elle indirilip kurulabiliyor. Şu anda Mozilla’nın tarayıcı içerisinde otomatik olarak indirme yapan modülü güncellemelere başlamadı.

Yeni versiyonda Mozilla’nın daha önce test ettiği Firefox Nightly’nin bir parçası olan gelişmiş şifre yöneticisi sisteme dahil olacak.

Ayrıca Firefox’un hafıza kullanımını azalatacak olan geliştirmeler de yapıldı. Firefox 67, yeni gizlilik kontrolleriyle geliyor. Bu kontroller sayesinde gizli aramalarda eklentiler devre dışı kalıyor. Bunun sebebi ise Mozilla’nın gizli aramalarda kullanıcıların takip edilmesini engellemek istemesi. Eklentiler, gizli aramalarda bile bazı bilgileri kaydedebiliyor. Eklentilerin gizli aramalarda aktif olup olmamasına kullanıcılar karar verebiliyor.

Firefox 67, birkaç hafta önceki güncellemeden sonra gelen ilk büyük güncelleme. Önceki güncelleme, süresi dolan bir sertifika yüzünden bütün eklentileri devre dışı bırakan ve yenilerinin eklenmesini engelleyen bir hatanın ardından yayınlanmış ve Firefox 67’nin çıkışının bir hafta kadar gecikmesine sebep olmuştu.

Güncel Firefox verisyonunun indirilmesi henüz otomatik olarak yapılamıyor ancak kısa sürede Firefox tarayıcılarının kendilerini güncellemeye başlaması bekleniyor.

Mozilla Firefox 67.0 hakkında daha fazla bilgi edinmek için Mozilla blogundan yararlanabilirsiniz.

Mozilla Firefox 67.0 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası

Kaynak: https://news.softpedia.com/news/mozilla-firefox-67-now-available-for-download-526094.shtml

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’ın Akıllı Gözlüğü Glass Enterprise Edition 2 Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Google, İki Yeni Uygulamasına Daha Karanlık Mod Desteği Getirdi