Firefox Quantum internette bambaşka hızlar yakalatacak! Chrome’dan 2 kat hızlı mı olacak?

En çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alan Firefox’un yeni sürümü Quantum adıyla geliyor. Firefox Quantum’un Google Chorme’dan iki kat daha hızlı olduğu iddia ediliyor. İşte Firefox Quantum hakkında detaylar…

Firefox Quantum hakkında çıkan detaylar internet kullanıcılarını heyecanlandırdı. Ciddi bir internet hızı artışı vaadeden Firefox Quantum, Rust ile kodlanan yeni CSS motoru da yükleme sürelerini artırmak için birden fazla çekirdek kullanmakta.

Firefox Quantum Özellikleri neler?


Photon kullanıcı arayüzüne sahip yeni Firefox, gücünü baştan aşağı yeniden oluşturulmuş ve modernize edilmiş motorundan alıyor. 57 sayısının değişimin büyüklüğünü karşılamadığına karar veren Mozilla, bu sebeple isim ve logoda da değişikliğe gitmiş. Firefox 52 ile kıyaslandığında Quantum iki kat daha hızlı olarak karşımıza çıkıyor. Bileşenleri ve haliyle tarayıcı daha hızlı hale getirmek için Rust dilikullanılmış. Firefox geçmişten günümüze görevleri tek işlemci çekirdeği ile yürütürken, artık birden fazla çekirdeği kullanıyor.

Xp ve Vista kullanıcıları için kötü haber:

Mozilla, Firefox web tarayıcısının Windows XP ve Windows Vista için desteğini tamamen sonlandırma kararı almış durumda.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

2 Yorum

Yorum Bırakın

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Görüntülenemeyen Google Adsense Reklamları Görüntülenebilir Yapmak

Google’ın Accelerated Mobile Pages anlamına gelen servisi AMP isim değişikliğine gidiyor.