1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Fermuarınızın üstünde bu yazıyorsa anlamı bakın neymiş

Fermuarınızın üstünde bu yazıyorsa anlamı bakın neymiş
0

Şimdiye kadar dikkat etmemiş olsanız bile bundan sonra her fermuara bakacaksınız. Hemen hemen her fermuarda YKK’nın ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Fermuarların üzerinde sıklıkla gördüğümüz YKK, Yoshida Kogyo Kabushikikaisha (okumadan geçtiğinizi tahmin ediyoruz ) isminin kısaltmasıdır.

Japonya’da Tadao Yoshida tarafından 1934’de fermuar üretimi amacıyla kurulmuş bir firmadır. Türkçe’ye Yoshida Limited Şirketi olarak çevrilebilecek bu isim dünyanın en büyük fermuar üreticisidir ve 52 ülkede 206 fabrikaya sahiptir. günümüzde dünya üzerindeki fermuarların %90’ı bu fabrikada üretilmektedir.

En büyük fabrikaları Gürcistan’dadır ve günde 7 milyon fermuar üretir.
Evet, artık fermuarlarınızın üzerinde neden YKK yazdığını bildiğinize göre hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz Tüm kotlar için geçerli olmayabilir…

Kaynak:https://www.kamu365.com/genel/fermuarinizin-ustunde-bu-yaziyorsa-anlami-bakin-neymis-28127.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap