FeedBurner Kapanıyormu? Son Yaklaşan Değişiklikler Neler!
 1. Anasayfa
 2. Blogger

FeedBurner Kapanıyormu? Son Yaklaşan Değişiklikler Neler!

2

Blogger, Ürün Müdürü Tannin, (Product Manager Feed Burner‘in kaldırılması ile ilgili yaptığı son açıklamaları Buradan Okuyabilirsiniz.

E-posta ile Takip widget‘ı (FeedBurner) kullanımdan kaldırılıyor.  Blogunuzda bir mesaj, duyuru olarak bu bilgilere rastlamışsınızdır, E-posta ile Takip widget‘ı (FeedBurner) kullanıldığı için gösterilmiştir.
Kısa süre önce FeedBurner ekibi, e-posta aboneliği hizmetinin Temmuz 2021 itibarıyla kullanımdan kaldırılacağını bildiren bir sistem güncellemesi duyurusu yayınladı.
Temmuz 2021 tarihinden sonra feed’iniz çalışmaya devam edecektir ancak abonelerinizi hedefleyen otomatik e-postalar artık desteklenmeyecektir. E-posta göndermeye devam etmek isterseniz abone kişilerinizi indirebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

FeedBurner, yaklaşık 14 yıldır Google’ın bir parçası olmuştur ve ürünün bir sonraki bölümünü desteklemek için yaklaşmakta olan birkaç değişiklik yapıyoruz. Şimdi hazır olmasını sağlamak için ne yapabilirim değiştirmek için ne bekleyebilirsiniz eğer RSS beslemeleri yönetmek için Kullanmak kullanırsanız, burada.

Temmuz ayından itibaren Feedburner‘ı daha istikrarlı ve modern bir altyapıya geçiriyoruz. Bu, ürünü tüm kullanıcılar için çalışır durumda tutacak, ancak aynı zamanda e-posta abonelikleri de dahil olmak üzere çekirdek olmayan feed yönetimi özelliklerinin çoğunu devre dışı bırakacağımız anlamına geliyor.
 

E-posta aboneliklerini yönetmek için FeedBurner kullananlar için, yeni bir e-posta abonelik hizmetine geçebilmeniz için e-posta abonelerinizi indirmenizi öneririz. Bu veriler Temmuz ayından sonra da indirilmeye devam edecek.

Birçok kullanıcı için herhangi bir işlem gerekli değildir. 
 
Mevcut tüm beslemeler kesintisiz olarak hizmet vermeye devam edecek ve yeni hesaplar oluşturmaya ve yeni beslemeler yazmaya devam edebilirsiniz. Feed‘inizin URL’sini, kaynak feed’ini, başlığını ve podcast meta verilerini değiştirme yeteneği gibi temel feed yönetimi işlevleri desteklenmeye devam edecektir. Feed istekleri ile ilgili temel analizler ve MP3 dosyaları için muhafaza etiketleri oluşturma yeteneği de desteklenmeye devam edecektir.Bu değişikliklerin Feedburner’ı çalışır durumda tutmamıza izin vermesinden memnunuz, ancak bunun gibi değişikliklerin alternatif çözümler bulmak için ekstra çalışma anlamına gelebileceğini de biliyoruz, bu yüzden sizi erken bilgilendirmek istedik. Değişiklikler ve Sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için FeedBurner Yardım Merkezi‘ne göz atın.

kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2021/04/changes-to-feedburner?utm_source=adnanguney

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. şimdi kapanıyor mu nolyuor hala hiç bir şey anlamadım

  Kitap dizi film incelememi ziyaret etmek isterseniz ismime tıklayabilirsiniz.

  • Samet bey merhaba, Feedburner kapanmayacak Google tarafından birçok alanları değişime uğrayacak, yenilenecek. Ancak artık e-poata aboneliği olmayacak. En işe yarar kısmının Abonelik hizmeti artık olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir