FeedBurner Kapanıyormu? Son Yaklaşan Değişiklikler Neler!

Blogger, Ürün Müdürü Tannin, (Product Manager Feed Burner’in kaldırılması ile ilgili yaptığı son açıklamaları Buradan Okuyabilirsiniz.

Blogger, Ürün Müdürü Tannin, (Product Manager Feed Burner'in kaldırılması ile ilgili yaptığı son açıklamaları Buradan Okuyabilirsiniz.

Blogger, Ürün Müdürü Tannin, (Product Manager Feed Burner‘in kaldırılması ile ilgili yaptığı son açıklamaları Buradan Okuyabilirsiniz.

E-posta ile Takip widget‘ı (FeedBurner) kullanımdan kaldırılıyor.  Blogunuzda bir mesaj, duyuru olarak bu bilgilere rastlamışsınızdır, E-posta ile Takip widget‘ı (FeedBurner) kullanıldığı için gösterilmiştir.
Kısa süre önce FeedBurner ekibi, e-posta aboneliği hizmetinin Temmuz 2021 itibarıyla kullanımdan kaldırılacağını bildiren bir sistem güncellemesi duyurusu yayınladı.
Temmuz 2021 tarihinden sonra feed’iniz çalışmaya devam edecektir ancak abonelerinizi hedefleyen otomatik e-postalar artık desteklenmeyecektir. E-posta göndermeye devam etmek isterseniz abone kişilerinizi indirebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

FeedBurner, yaklaşık 14 yıldır Google’ın bir parçası olmuştur ve ürünün bir sonraki bölümünü desteklemek için yaklaşmakta olan birkaç değişiklik yapıyoruz. Şimdi hazır olmasını sağlamak için ne yapabilirim değiştirmek için ne bekleyebilirsiniz eğer RSS beslemeleri yönetmek için Kullanmak kullanırsanız, burada.

Temmuz ayından itibaren Feedburner‘ı daha istikrarlı ve modern bir altyapıya geçiriyoruz. Bu, ürünü tüm kullanıcılar için çalışır durumda tutacak, ancak aynı zamanda e-posta abonelikleri de dahil olmak üzere çekirdek olmayan feed yönetimi özelliklerinin çoğunu devre dışı bırakacağımız anlamına geliyor.
 

E-posta aboneliklerini yönetmek için FeedBurner kullananlar için, yeni bir e-posta abonelik hizmetine geçebilmeniz için e-posta abonelerinizi indirmenizi öneririz. Bu veriler Temmuz ayından sonra da indirilmeye devam edecek.

Birçok kullanıcı için herhangi bir işlem gerekli değildir. 
 
Mevcut tüm beslemeler kesintisiz olarak hizmet vermeye devam edecek ve yeni hesaplar oluşturmaya ve yeni beslemeler yazmaya devam edebilirsiniz. Feed‘inizin URL’sini, kaynak feed’ini, başlığını ve podcast meta verilerini değiştirme yeteneği gibi temel feed yönetimi işlevleri desteklenmeye devam edecektir. Feed istekleri ile ilgili temel analizler ve MP3 dosyaları için muhafaza etiketleri oluşturma yeteneği de desteklenmeye devam edecektir.Bu değişikliklerin Feedburner’ı çalışır durumda tutmamıza izin vermesinden memnunuz, ancak bunun gibi değişikliklerin alternatif çözümler bulmak için ekstra çalışma anlamına gelebileceğini de biliyoruz, bu yüzden sizi erken bilgilendirmek istedik. Değişiklikler ve Sonraki adımlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için FeedBurner Yardım Merkezi‘ne göz atın.

kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2021/04/changes-to-feedburner?utm_source=adnanguney

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

2 Yorum

Yorum Bırakın
    • Samet bey merhaba, Feedburner kapanmayacak Google tarafından birçok alanları değişime uğrayacak, yenilenecek. Ancak artık e-poata aboneliği olmayacak. En işe yarar kısmının Abonelik hizmeti artık olmayacak.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Dünyada bir yandan yaygın aşılama sürerken, diğer yandan da mevcut aşıların ortaya çıkan farklı mutasyonlara karşı etkileri araştırılıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin 14 Ocak’ta uygulamaya başladığı Sinovac’ın Coronovac aşısı bir sınavı daha başarıyla geçti.

Türkiye’nin kullandığı Sinovac aşısının mutasyon sonuçları belli oldu

Bir Reddit kullanıcısı, Microsoft mühendislerinin bile takdirini alabilecek bir Windows 10 Dosya Gezgini konsepti paylaştı. Söz konusu konsept, mevcut Dosya Gezgini uygulamasındaki tüm eksiklikleri tamamlarken; daha temiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Microsoft Mühendislerini Bile Kıskandıracak Windows 10 Dosya Gezgini Konsepti