FBI uyardı! Hemen reklam engelleyici kullanmaya başlayın
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

FBI uyardı! Hemen reklam engelleyici kullanmaya başlayın

1

FBI, Google ve Bing gibi arama motorlarında reklam engelleyici kullanmanızı istiyor. İşte FBI’ya göre ad block’un önemi.


İnternet üzerinden yürütülen dolandırıcılık saldırıları her geçen gün daha riskli hale geliyor. FBI ise son çalışmada, siber suçluların markaları taklit etmek ve kullanıcıları kötü amaçlı sitelere yönlendirmek için tarayıcı reklamlarını kullandıklarını keşfetti. Bu yüzden FBI, reklam engelleyici kullanmanızı öneriyor.

FBI neden reklam engelleyici öneriyor?


FBI’ya bağlı İnternet Suçları Şikayet Merkezi tarafından yapılan son araştırma, bilgisayar korsanlarının markaları taklit etmek için Google ve Bing gibi arama motorlarını kullandığını ortaya koydu. Reklamların, kullanıcıları sahte web sitelerine yönlendirdiği ve kimlik avı saldırısında bulunduğu ifade edildi.


FBI, ilginç şekilde, basit bir ad block (reklam engelleyici) uzantısının dolandırıcılık girişimlerine karşı kritik güvenlik sağlayabileceğini söyledi. Google ve Bing gibi arama motorlarının siber suçlulara karşı daha fazla önlem alması gerektiğine de dikkat çekti.

FBI, siber suçlulara karşı neler yapabileceğinizi de açıkladı. Büroya göre, ilk olarak ziyaret ettiğiniz sayfanın bağlantısını kontrol etmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca web sitesini Google’da aramak yerine bağlantıyı doğrudan yazmanızı öneriyor.

FBI’ya göre dolandırıcıların ağına düşmemek için şunları yapmalısınız:Bir reklama tıklamadan önce, sitenin orijinal olduğundan emin olmak için URL’yi kontrol edin. Kötü amaçlı bir alan adı, amaçlanan URL’ye benzer olabilir, ancak yazım hataları veya yanlış yerleştirilmiş bir harf olabilir.
İnternette arama yaparken reklam engelleme uzantısı kullanın. Çoğu internet tarayıcısı, bir kullanıcının reklamları engelleyen uzantılar da dahil olmak üzere uzantılar eklemesine izin verir. Bu reklam engelleyiciler, belirli web sitelerinde reklamlara izin verirken, reklamları engellemek için açılıp kapatılabilir.

 
 

Başta Google olmak üzere büyük arama motorları, reklamların normal arama sonuçları gibi görünmesini izin veriyor. Reklamların güvenliğini test eden algoritmaları geçen tehlikeli web siteler ise aramalarda en başta görünüyor. Bu yüzden tarayıcıda reklam engelleyici kullanmanız mantıklı olacaktır.

Peki siz FBI reklam engelleyici uyarısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Not: Android için Google play’dan Adguard reklam engelleyiciyi indirip kurun. Masaüstü pc için Yandex browser türkçe diye aratın Türkçe versinonunu bilgisayarınıza kurun. Ayarlar eklentilerden Adguard reklam engelleyiciyi aktif edin. Yapılacak en kolay yol bu. Herkese kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir