Facebook’a Sesli ve Görüntülü Görüşme Geliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Facebook’a Sesli ve Görüntülü Görüşme Geliyor

0

Facebook, ana uygulamasında sesli ve görüntülü görüşme yapılmasına imkan tanıyan bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, Messenger’ın bypass edilmesine yol açacak gibi görünüyor. 

Facebook, neden böyle bir özellik üzerinde çalıştığına dair net bir açıklama ise yapmadı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, uygulamaları için yeni bir karar aldı. Alınan bu karar kapsamında kullanıcılar, Facebook’un ana uygulamasında sesli ve görüntülü görüşmeler yapabilecekler. Bu işlemi bir süredir Messenger isimli harici bir uygulama üzerinden sürdüren Facebook’un neden böyle bir karar aldığı ise tam olarak net değil.

Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni özellik, ilk kez Bloomberg tarafından duyuruldu. Daha sonra The Verge, Facebook’tan konuyla ilgili bilgi talebinde bulundu. Bir Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamalarda, Messenger’ı bypass edecek özelliğin test edildiğini doğruladı. Sözcüye göre Facebook’un ana uygulamasına sesli ve görüntülü görüşme imkanı tanıyan özellik, başta ABD olmak üzere pek çok ülkede test ediliyor.

“Zamanla daha fazlasını göreceksiniz”

Facebook’un aldığı karar, kullanıcılar için oldukça kafa karıştırıcı. Zira şirket, Messenger’a çok fazla ilgi gösteriyor. Hatta bir süredir Messenger, Instagram ile ortak olarak bile kullanılabiliyor. İşte tüm bunlar yaşanırken Facebook’un böyle ilginç bir karar alması, Messenger işlevsiz hale mi getirilecek diye düşündürüyor. Bir Facebook yöneticisi ise konuyla ilgili olarak; zamanla daha fazla açıklama yapılacağını söylüyor.
Aslına bakacak olursak Facebook, 2019 yılında da benzer bir özelliği test etmişti. Şirket, bu özellik kapsamında Facebook üzerinden mesajlaşmayı mümkün kılmıştı. Ancak daha sonra, bu özellikle ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı. Şirket, bir grup kullanıcı ile test ettiği özelliği sessiz sedasız devre dışı bıraktı. Şirket, 2 yıl sonra yeniden test etmeye başladığı özelliği bir kez daha rafa kaldırabilir.
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/8/23/22638530/facebook-messenger-video-voice-calls-back-main-app
.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir