Facebook Watch Sekmesi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Facebook Watch Sekmesi

0

Facebook YouTube rakipliğinde son güncelleme: Facebook Watch

 Facebook şimdilerdebirde Youtube’a rakip olma yolunda.İddialı adımlarının içerisine video yayıncılığındaki projesinide ekleyen sosyal medya devi yeni projesi olan Facebook Watch duyurdu.

Sosyal medyanın her alanında lider olma özelliğini sürdüren Facebook projelerine her gün bir yenisi ekliyor.Yeni bir sekmede izleyenler orijinal video içerikleri ile buluşacaklar,bu sekmenin ismi Watch (izle) olacak.İlk olarak Amerika’da devreye girecek olan Watch sekmesinde anlaşmalı partnelerin orijinal içerikleri yer alacak ve partnerler %55 kazanç sağlıyacak .

Facebook’un mobil, masaüstü ve televizyon uygulamalarında da yer alacak olan Watch sekmesinin tüm kulanıcıları içeriklerini  listelendirebilecek. Profil analizlerine göre kişilerin Kişisel alışkanlıkları ve arkadaş çevrenizin takip ettiği videolarına göre yeni içerikler önerebilecek olan Watch, “Most Talked About” (çok konuşulanlar), “Whats Making People Laugh” (komik videolar) gibi özel sekmeleride kullanıcılarına hazırlamıs olacak.

Örneğin insanların en çok izlediği videolar, reaksiyonlara göre videolar derlenecek. “muhteşem” reaksiyonunu çok alan video, çok konuşulan videolar sekmesinde kendine yer bulacak.

Canlı yayınlar da yer alacağı Watch’ta video içerikle ilgili  her özellik bulunacak.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap