Facebook Verilerinizin Kopyasını İndirme
  1. Ana Sayfa
  2. Eklentiler

Facebook Verilerinizin Kopyasını İndirme

+ - 0

Facebook sosyal paylaşım sitesindeki verilerinizi nasıl yedekleyebilirsiniz? Sosyal paylaşım sitesi Facebook zaman tünelinizde resimler, videolar, yorumlar, beğeniler, arkadaşlık istekleri, beğeniler vs. gibi verileriniz ile ne yapmayı planlıyorsunuz? Facebook ana sayfasında kullandığınız tüm işlemler, Facebook veri tabanında ayrı ayrı depolanmaktadır. Her hangi bir nedenden dolayı Facebook hesabınızı silmek istediğinizde daha önce yüklediğiniz verileri yeni bir profil açıp tekrar kullanmak için verilerinizi indirmeyi düşünebilirsiniz. 

Facebook’tan verilerinizi indirmek kolaydır. Ancak! Zor olan bu verileri geri yüklemektir. İndirmiş olduğunuz verilerdeki dokümanları yeni profilinizde tekrar yüklemek için kullanabilirsiniz. Fakat arşiv dosyanızı tamamen yeni profilinize yükleyerek kullanamazsınız. Facebook verilenizi nasıl indireceksiniz aşıda adım adım inceleyelim.

Facebook verilerinin kopyasını indirme :

1. Facebook sitesine giriş yapın.
2. Ana sayfanızda iken üstteki menü çubuğunun sol kısmındaki ok işaretine tıklayın.

facebook-menu-cubugu
3. Açılan pencerede Ayarlara tıklayın.
4. Açılan yeni pencere Genel sekmesinde iken sağ tarafta Genel Heasap Ayarları bölümünde en altta Facebook verilenin kopyasını indir seçeneğini göreceksiniz, tıklayın.
facebook-bilgilerini-indir
5. Pencere içinde şu bilgileri göreceksiniz.
Bilgilerini İndir
Facebook’ta paylaştıklarının bir kopyasını al.
Arşivimi Başlat
Arşivinde neler var?

  • Paylaştığın gönderiler, fotoğraflar ve videolar
  • Mesajların ve sohbet konuşmaların
  • Profilinin Hakkında kısmındaki bilgiler
  • Ve daha fazlası

6. “Arşivimi başlat” düğmesine tıklayın.
7. Kimliğinizi doğrulayın ve yedeğinizi indirin.
8. Facebook güvenliği nedeni ile verileri sizin indirdiğinizin teyidini kontrol etmek için parolanızı tekrar girmeniz istenecek.
9. Facebook size iki adet e-posta gönderecek. Bu postalardan biri, Verilerinizin bir kopyasını istediğiniz ile ilgili. Diğeri ise verilerinizin indirilmek için hazır olduğunu ifade eden e-posta olacak.

10. Gelen bağlantı linkine tıklayarak, Facebook parolanızı tekrar girerek, arşiv bilgilerinizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap