Facebook ve Instagram Store Ortaklığı
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Facebook ve Instagram Store Ortaklığı

0
Facebook ve Instagram ortak hareketlere devam ediyor!
Facebook ve Instagram,kullanıcılarına kolaylık sağlamak amaçlı , Snapchat platformundan esinlendikleri gönderi özelliği üzerinde çalışmalar yapmakta. 
Peki, bunu sağlayacak bu yeni gönderi özelliği ne?

Facebook ve Instagram’da sunulan Hikayeler (Stories) özelliği için kullanıcıların çok memnun olacağı önemli bir yenilik daha geliyor.. Çok yakında Facebook ve Instagram kullanıcıları her iki uygulama üzerinden hikayelerini çapraz gönderi olarak paylaşabilecek.

Facebook ve Instagram Hikayeler özelliğinde yenilik

Çapraz gönderi özelliği ile kullanıcılar,Facebook Hikayesi paylaşırken bunu Instagram’da da paylaşma seçeneğine sahip olabilecekler. Aynı durum Instagram için de geçerli olacak.

Instagram tarafından da onaylanan çapraz gönderi özelliği ile kullanıcıların yakaladikları herhangi bir anı kolayca paylaşmaşması ve daha fazla kitle ulaşımının sağlanmasının hedeflendiği ifade ediliyor. Bildiğiniz üzere Snapchat’ten esinlenilen store -hikaye paylaşımi Instagram kullanıcıları arasında oldukça popüler henüz bunu Facebook için söyleyemiyoruz.

Snapchat’ten esinlenilen Instagram Hikayeleri Facebook kullanıcılarına örnek olarak gostermekte ve kullanım kolaylığını her iki uygulamada çapraz gönderi paylaşımı olarak ortaya çıkarmakta.Facebook çatısı altındaki WhatsApp mesajlaşma uygulamasında da olduğunu hatırlatalım. İleride çapraz gönderi seçeneklerine WhatsApp bile eklenmesi gündeme gelebilir.

Şimdilik küçük bir kullanıcı grubu ile test edilen özellik bakalım herkes için ne zaman kullanıma sunulacak?

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir