1. Ana Sayfa
  2. Genel

Facebook ve İnstagram Neden Açılmıyor?

Facebook ve İnstagram Neden Açılmıyor?
0

Facebook çok yavaşladı,bazı kullanıcılar ise facebook profillerine veya sayfalarına hiç bir şekilde giriş yapamıyor.Bütün bunlar dünyanın en büyük ve en etkin sosyal medya platformlardan olan Facebook ve Instagram’da saat 16.00 gibi bir erişim sorunu ile yaşandı. Sorun yaklaşık 1 saatte kadar devam etti. Instagram kullanıcıları ise akış yenilenememe sorunuyla karşı karşıya geldi.

Facebook kullanıclarının yaşadığı bu şok,akıllara Facebook’a siber saldırmı yapıldı  sorusunu getirdi.Yoksa facebook çöktü mü?.Ayrıntılar hakkında açıklama bekleyen kullanıcılar Twitter’da yapılan bir açıklama ile ‘Facebook ve Instagram’da Amerika, Avrupa, Güney Amerika başta olmak üzere küresel çapta teknik bir problem olduğu raporlandığını’ duyuruldu.

Facebook ve İnstagramda yaşanan Küresel çaptaki bu sorun için henüz resmi bir açıklama yapılmadı,Yapılacak olana açıklamayı tüm kullanıcılar beklemekte.Facebook ve Instagram her iki uygulamada aynı firmaya ait olduğu için yaşanan sorun hakkında resmi bir açıklama yapılmadan önce otomotik mesaj ile uygulamaya girmek isteyen kullanıcılara bir mesaj gönderilerek “Facebook bakım nedeniyle şu anda kapalı ancak birkaç dakika içerisinde normale dönecektir. Bu sırada, bu mesajı neden gördüğün hakkında daha fazla bilgi alabilirsin. Biz siteyi geliştirirken gösterdiğin anlayış için teşekkür ederiz.”şeklinde bilgi verildi.Konu ilegüncel açıklamaları bizimle takipte olun .Facebook ve İnstagram çöktü mü sorusunun cevabına gelecek olan açıklamalardan sizlere hazırlayacağımız makalemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cum.unv.elektronık mezunu gultasarim.com kurucusu ve editörü ayrıca Wordpress,Blogger,Tumblr,Google Sites,Sosyal Medya ,Seo alanlarda profesyonel çözümler üreticisi..

Yorum Yap