Facebook Profil sayfasından Arşivi İndirme
 1. Anasayfa
 2. Genel

Facebook Profil sayfasından Arşivi İndirme

0
Kaç yıldır Facebook’tasınız ve bugüne kadar neler neler paylaştınız? Kimlerle arkadaş oldunuz, kimleri sildiniz, hangi fotoğrafı, hangi cihazdan paylaştınız? Tüm bunları görmek için içeriğimize mutlaka göz atın! Facebook içeriğinizin tamamına sahip olmak ister miydiniz? 
Bugüne kadar sosyal ağda her ne yaptıysanız elinizde bir yedeği bulunsun isterseniz bu yazımızı mutlaka okuyun. Çünkü, birkaç basit adımda bir zaman yolculuğuna çıkmanıza yardımcı olabiliriz. 

Yıllardır Facebook üzerinde bir şeyler yapıyoruz. Paylaşıyoruz, konuşuyoruz, yönetiyoruz, siliyoruz, dürtüyoruz… Bunların hepsi ama hepsi tek bir ZIP dosyası olarak önünüze gelsin istiyorsanız doğru yerdesiniz. Profiliniz üzerinden güvenlik nedeniyle ulaşamayacağınız IP adresleri gibi gizli bilgilerin de yer aldığı tüm Facebook içeriğiniz aşağıdaki adımları takip ederek indirebilirsiniz.
Öncelikle Facebook’a bir bilgisayar üzerinden erişmeniz gerekiyor. Web üzerinden Facebook profilinize ulaşın ve “Ayarlar” kısmına giriş yapın.

Ayarlar kısmı altında “Kopyasını İndir” seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfada “Arşivi İndir” tuşuna tıklamanız yeterli, ardından Facebook size tekrar giriş şifrenizi soracak. Facebook şifrenizi tekrar girin.
Şifrenizi girdikten sonra Facebook arşivinizi bir araya getirmek için sizden biraz beklemenizi isteyecek. Yaklaşık 1 saat içinde, arşivinizi indirebileceğiniz bir bağlantı e-postası adresine gönderilecek. Ardından bağlantıya tıklayarak indirme işlemini başayabilirsiniz. Arşivinizi 2-3 gün içinde indirmezseniz bağlantının geçerliliğini yitirdiğini hatırlatalım. Arşiviniz “facebook-adsoyad.zip” dosyası şeklinde size ulaşacak. ZIP dosyayı açtığınızda bir klasörler çıkacak.

 
Klasörler isimlerinden de anlaşılabileceği gibi videolarınız, fotoğraflarınız ve “.htm” sayfalar şeklinde paylaşılmış diğer içikleriniz burada. Hepsini bir web sayfası üzerinden bütün olarak görmek, IP ve diğer bilgilere erişmek için Index.htm dosyasını kullanabilirsiniz. Bu dosyayı açtığınızda veri sayfa bilgileri ile karşılaşacaksınız. Sol menüden tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
Birçok bilgiyi Index.htm sayfasında dolaşarak bulabilirsiniz. Arkadaşlarınıza, sildiğiniz arkadaşlarınıza, sizi takip edenlere, sohbetlerinize ve daha birçok içeriğe sayfanın sol menüsünden ulaşmanız mümkün.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir