Facebook, Metin Tabanlı Mesajların da Transfer Edilmesine İzin Verecek

Facebook, şimdiye kadar metin tabanlı gönderileriniz için sunmadığı özelliği nihayet sunmaya hazırlanıyor. Artık metin tabanlı gönderilerinizi Google Dokümanlar, Blogger veya WordPress.com gibi platformlara aktarabileceksiniz…

Facebook, şimdiye kadar metin tabanlı gönderileriniz için sunmadığı özelliği nihayet sunmaya hazırlanıyor. Artık metin tabanlı gönderilerinizi Google Dokümanlar, Blogger veya WordPress.com gibi platformlara aktarabileceksiniz...

Facebook, şimdiye kadar metin tabanlı gönderileriniz için sunmadığı özelliği nihayet sunmaya hazırlanıyor. Artık metin tabanlı gönderilerinizi Google Dokümanlar, Blogger veya WordPress.com gibi platformlara aktarabileceksiniz…

Facebook, 2019 yılının Aralık ayında Google Fotoğraflar gibi platformlara fotoğraf ve video aktarma özelliğini tanıtmış, veri transfer aracını daha sonrasında da daha fazla platforma getirmişti. Ancak metin tabanlı içerik için şimdiye kadar böyle bir imkan yoktu.

Ama artık bu durum değişmiş gibi görünüyor. Metin tabanlı gönderiler bundan sonra Google Dokümanlar, Blogger veya WordPress.com gibi platformlara aktarılabilecek.

 
Tıpkı diğer veri türlerinde olduğu gibi, aktarımı talep ettiğinizde, Facebook bunu arka planda gerçekleştirecek ve tamamlandığında size bir e-posta gönderecek.Facebook, aracın gizlilik göz önünde bulundurularak geliştirildiğini ve aktarıma başlamak için şifrenizi yeniden girmeniz gerektiğini söylüyor. Ek olarak, veriler aktarım sırasında şifrelenecek. Gizlilik konusu, Facebook’un ünlü olduğu bir alan değil; bu nedenle şirket, tüketici güvenini yeniden kazanmak için son birkaç yılda önemli adımlar atmış durumda.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Huawei'nin yeni üst düzey dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro 2021, Türkiye'de satışa sunuldu. Özellikleriyle pek çok kullanıcıyı mest edecek olan dizüstü bilgisayar, fiyatıyla ise hayalleri yıkacak gibi görünüyor.

Huawei MateBook X Pro 2021, “Olmasa da Olur” Dedirten Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

Ülkemizde Vosvos olarak tanıdığımız klasik Volkswagen Beetle, Çinli marka Ora'nın imzasını taşıyan bir konsept çalışmasıyla dört kapılı bir elektrikli araç olarak geri döndü. İşte konseptin tasarımı:

Çinli marka, yeni konseptiyle klasik Vosvos’u elektrikli olarak geri döndürdü