Excel Otomatik Kaydetme Süresi Nasıl Ayarlanır ?
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Excel Otomatik Kaydetme Süresi Nasıl Ayarlanır ?

0

Makalemizde otomatik kaydetme zamanı ayarlama konusunda zaman aralığı nasıl ayarlanır bunu sizlere anlatacağız. Bunu neden ayarlamalıyız ; ani elektrik kesintilerinde Word veya Excel de hazırladığınız çalışmaların kayıp olmaması için  excel otomatik kaydetme süresini kendinize göre ayarlayarak bu zamanı kısa bir süreçte tutarak verilerinizi kaybetmekten kurtulacaksınız.

Excel Otomatik Kaydetme Süresi Nasıl Ayarlanır ?

Excel > Dosya > Seçenekler kısmını takip ederek excelde otomatik zamanlı kaydetme ve word otomatik kaydetme süresini bu adımlarla kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Excel Seçenekler > Kaydet sekmelerine geldiğiniz de yukarıda işaretlemiş olduğumuz kutucuklarda “otomatik kurtarma bilgileri …… dakikada bir kaydet” kısmında belirlediğiniz dakikalar da kendiliğinden kayıt edecektir.
Bu konu aynı zamanda word ve diğer ofis programı çalışmalarında  geçerlidir. Otomatik kaydetme işlemini gerçekleştirmek istemiyorsanız  onay kutusundaki işareti kaldırmanız halinde durdurulacaktır.

Bu makalemizde excel otomatik kaydetme süresi nasıl ayarlanır sizlere anlatmaya çalıştık. Sorularınızı makale altında yer olan yorum kısmından gönderebilirsiniz. Bir sonraki konuda görüşmek üzere…

Yazar Hakkında

1984 İzmit'te doğdu Konya Selçuk Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunu. Network Dizayn kurucusu ve editörü. Server altyapısını kuran ve düzenleyen kişi. Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Fatih, ayrıca oyun dünyası ve film sektörüne de ilgili.

Yorum Yap