1. Ana Sayfa
  2. Genel

Evinizi Google Asistan ile koruma

Evinizi Google Asistan ile koruma
0

Boş evler hırsızlığa karşı daha savunmasızdır ve uzaktayken suçu izleyebilecek, değiştirecek ve caydıracak bir sisteme sahip olmak önemlidir. Google Asistan’ın işe koyduğu ve evdeki her şeye bir göz atmanıza yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Asistanla birlikte çalışan yeni cihazların başlatılması için en güvenilir ev güvenlik markalarından bazılarında çalıştık.

Evinizi 7/24 izleyin. Dışarıdayken evinize göz kulak olmanıza yardımcı olması için Asistan ile birlikte çalışan birçok güvenlik kamerası ve ışığı var. Yeni Arlo Güvenlik Işıkları ile , hareket algılandığında anında alarm verebilir veya Arlo güvenlik kameralarıyla ışıkları eşleştirebilirsiniz. Ayrıca, evinizin iç ve dış kısımları için 7/24 akış sağlayan ve yalnızca Google Asistan‘a uygulamada sorularak kontrol edilebilen Nest Kamera gibi birkaç kamera da vardır . Ayrıca, herhangi bir Nest Cam modelinde, Asistan’dan Chromecast özellikli televizyonlara canlı yayın akışı göndermesini isteyebilirsiniz. Bir davetsiz misafir varsa, onları korkutmak için kameradan konuşun ve dinleyin.

Her yerden kilitle. Akıllı kilitler, dünyanın herhangi bir yerinden kapınızı kilitlemenize ve kilidini açmanıza izin verir, böylece uzaktayken kapılarınızı izlemenizi kolaylaştırır. Yarından itibaren Nest x Yale Lock ile yeni bir entegrasyon başlatacağız . Kilidin durumunu kontrol etmek, uzaktan kilitlemek ve hatta bir Rutin’e dahil etmek için Asistanı kullanabilirsiniz . Örneğin, “Hey Google, iyi geceler” diyerek yatağa gitmeden önce kapıyı otomatik olarak kilitleyebilirsiniz. Ek olarak, Asistanın Ağustos Akıllı Kilit , Schlage® Sense Smart Deadboltve Candy House tarafından Susam Lock ile son entegrasyonları ile, güvenilir arkadaşlarınız ve ailenizle erişimi paylaşabilir ve kapıyı sesinizle kilitleyebilirsiniz. Birisi kapıyı kilitlediğinde veya kilitlediğinde de bir uyarı alacaksınız. 

Evinizi güvende tutun. Güvenlik sistemleri yeni değil, “akıllı” güvenlik sistemleridir. Honeywell’in yeni Smart Home Security çözümü ve Nest Secure alarm sistemi olan ADT Pulse , gittiğinizde evinizde neler olduğunu size bildirir. Alarm çaldığında, alarmı neyin tetiklediği hakkında bilgi alarak telefonunuzda bir uyarı alırsınız. Alarmı uygulamalar aracılığıyla susturun ve polisi uyarın. Bu yeni güvenlik cihazlarıyla, artık evinizi Google Asistan ile korumak için kolay bir yol var.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap