En İyi Zayıflama Çayları
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

En İyi Zayıflama Çayları

+ - 0

Bazı bitki çayları bilinçli kullanıldığında etkisini hızla göstererek açlık hormonlarını kontrol altına alır ve kalori yakımını hızlandırır. Tek yapılması gereken günde 3 ya da 4 fincanda sınırlamak şartıyla bu çaylardan içmek. İşte o bitkiler;

  • Rooibos çayı:  Aspalathin adı verilen özel ve güçlü bir flavonoid içeren bu çay, açlık ve yağ depolanmasına neden olan stres hormonlarının seviyelerini düşürür ve daha az yağ depolamanızı sağlar.
  • Oolong çayı: Yeşil çay benzeri bir çaydır ve yağ yakmada etkilidir. Aynı zamanda bu çayı gergin olduğunuz zamanlarda rahatlamak için de tüketebilirsiniz.
  • Yeşil çay: Kateşin maddesi içerir. Bu nedenle; spor yapanlar antrenmanlarından önce mutlaka yeşil çay tüketmeli ve yağ yakımını hızlandırmalısınız. Bu sayede karaciğerinizin yağı enerjiye çevirebilme kapasitesini de yükselteceksiniz.
  • cay
  • Nane çayı: Journal of Neurological and Orthopedic Medicine’da yayımlanan bir çalışmanın sonuçlarına göre 2 saatte bir nane çayı tüketen insanlar ayda 2.5 kilo kadar zayıflayabiliyor. Aynı zamanda kokusu iştahınızı kapatmanıza yardımcı oluyor.
  • Beyaz çay: Yağ hücrelerinin oluşumunu engelleyen doğal yardımcı olan beyaz çay, aynı zamanda diğer çaylar arasında en zengin antioksidan kaynağı. Nutrition and Metabolism’de yayımlanan bir çalışmaya göre beyaz çay, yağ yakım sürecini hızlandırıyor. Eğer bir diyet çayı arayışındaysan, beyaz çay kesinlikle aradığınız yardımcı!

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap