En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

En İyi VPN Uygulamaları (Ücretsiz)

0

 

Ofisinizde ya da okulunuzda sınırlı erişime sahip bir ağa mı bağlanıyorsunuz? Ücretsiz VPN servisleri ile bilgisayarlarınız üzerinden istediğiniz web sitesine kolaylıkla erişebilirsiniz.

Bazı internet kullanıcıları çevrimiçi etkinliklerini gizli bir şekilde gerçekleştirmek, bazı internet kullanıcıları ise yaşadıkları bölgede yasak olan web sitelerine erişim sağlamak için sanal özel ağ ya da sık kullanılan adıyla VPN servislerine başvururlar.

Ancak ücretsiz bir şekilde en iyi VPN hizmetini hangi servisin verdiğini bulmak biraz zordur. İşinizi kolaylaştırmak adına 2020’de kullanabileceğiniz en iyi VPN servislerini listeliyoruz. Listemizdeki tüm VPN uygulamalarını ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu liste sadece PC kullanıcılarına özeldir.

En iyi ücretsiz VPN uygulamaları:

 • ProtonVPN
 • 1.1.1.1
 • TunnelBear
 • Hotspot Shield
 • Windscribe
 • NordVPN
 • Express VPN 
 • IPVanish

1. ProtonVPN:

Gizlilik ve güvenlik konusunda en az TunnelBear kadar iyi olan ProtonVPN, çok daha yüksek internet hızları ile sunuyor. ProtonVPN’in ücretli sürümü biraz pahalı olsa da ücretsiz sürümü 3 ülkede beş ayrı sunucuya bağlanmanıza izin veriyor. Ancak yoğunluk nedeniyle bu sunucuların internet hızınızı düşürebileceğini de hatırlatmamız gerekli.

2. 1.1.1.1– Cloudflare VPN

Dünyanın en büyük güvenli DNS sağlayıcısı olarak bilinen Cloudflare’in DNS ve VPN hizmeti olan 1.1.1.1, hem ücretsiz hem de kullanımı kolay bir sistem olarak en iyi VPN uygulamalarından birisi olarak görülüyor. Ancak uygulama ülkemizde bazı servis sağlayıcıların güvenlik engeline takılabiliyor. Bu durumlarda servis sağlayıcınızla iletişime geçerek IP banının kaldırılmasını ya da güvenli internet protokolünüzün iptal edilmesini talep etmeniz gerekebilir.

3. TunnelBear:

TunnelBear’ın en iyi yanı üst düzey güvenlik ile kimliksiz web etkinliklerini garanti ediyor olması. Kötü yanı ise sınırlı sayıda sunucusu olduğundan internet hızını ciddi şekilde düşürüyor olması. TunnelBear, kullanıcılara aylık 500MB ücretsiz VPN servisi sunuyor ancak TunnelBear hakkında bir tweet atarak kotayı 1.5GB’a yükseltebiliyorsunuz.

TunnelBear, normalde ücretli bir uygulama olmasına rağmen yaptığı açıklamada Kahramanmaraş depremi ve Twitter’ın erişime engellenmesi nedeniyle Türkiye’yi bant genişliği programına dahil ettiklerini ve uygulamayı kullanan herkese 10 GB veri limiti eklendiğini duyurdu. 

4. Hotspot Shield:

Kısa süre öncesine kadar en popüler VPN servislerinden biri olan Hotspot Shield, kullanıcı gizliliği tartışmaları nedeni ile popülerliğini bir miktar kaybetmiş durumda. Yine de iyi bir VPN servisi arıyorsanız Hotspot Shield’ın 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne katılabilirsiniz.

5. Windscribe:

en iyi vpn ücretsiz

Ücretsiz VPN servisleri arasında belki de en iyi hizmeti Windscribe sunuyordur. Zira servis, 10 farklı ülkeye yüksek hızlı erişim ve 10GB kota ile ücretsiz sürüm olduğunu unutturacak bir VPN servisi vadediyor.

6. NordVPN:

NordVPN’in en dikkat çeken özelliği son derece basit ve kullanışlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olması ve en üst seviye kullanıcı güvenliği sağlamak için ek güvenlik araçlarına sunması. En iyi VPN servislerinden biri olan NordVPN’in 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor.

7. ExpressVPN:

VPN dünyanın tecrübeli oyuncularından olan ExpressVPN, kullanıcılara yüksek hızlı anonim web deneyimi vadediyor. 30 günlük ücretli bir deneme sürümüne sahip olan ExpressVPN, memnun kalmayan kullanıcılarına paralarını iade ediyor.

8. IPVanish:

IPVanish, kullanıcılara servisi özelleştirmek için pek çok farklı seçenecek ve ayar sunar. Bu da servisi en iyi şekilde kullanmak için kısa bir öğrenme süreci geçireceğiniz anlamına geliyor. Servis genel olarak ortalama bir kalite sunuyor. Ne yazık ki IPVanish’in yalnızca 3 günlük deneme sürümü bulunuyor.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir