Elon Musk, Twitter Çalışanlarını Şirkete Ortak Yapacak (Ya İşten Çıkarıyor Ya El Üstünde Tutuyor)
 1. Anasayfa
 2. Sektörel

Elon Musk, Twitter Çalışanlarını Şirkete Ortak Yapacak (Ya İşten Çıkarıyor Ya El Üstünde Tutuyor)

0

 

Yeni bir toplu işten çıkarma yapan Twitter’ın sahibi Elon Musk, kalan çalışanlara bir e-posta gönderdi. Bu e-postaya göre Twitter çalışanları, 24 Mart’ta şirketin ortağı haline gelecekler.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter’da yeni bir toplu işten çıkarma yaşandığından bahsetmiştik. İddialara göre 200 çalışan daha kovulmuş, Elon Musk’a yakın isimler bile şirketten gönderilmişti. Şimdiyse bu konuyla ilgili yeni ve önemli bir gelişme daha yaşandı.

The Verge, Elon Musk’ın çalışanlara gönderdiği bir e-postayı sızdırmayı başardı. Musk, bu e-postada çalışanlara çok önemli bir açıklama yaptı. 

Geçen hafta, tüm şirketten toplayabildiğimiz kadar çok geri bildirimi değerlendirerek gelecekteki yürütmeyi iyileştirmeye odaklanan zorlu bir organizasyonel revizyonu tamamladık.” 

şeklinde konuşmaya başlayan Musk, hala şirkette çalışan kişilere Twitter hissesi vereceğini duyurdu.

Çalışanların performanslarına göre hisse senetleri verilecek

Elon Musk’ın gönderdiği e-postaya göre toplu işten çıkarmalardan sonra geriye kalanlar, 24 Mart‘ta Twitter’da pay sahibi olacaklar. Musk, hisse senedi dağıtımlarının performansa dayalı olacağını ifade ediyor. Yani daha ‘iyi’ çalışan, Twitter’ın daha büyük ortağı olacak. Ancak çalışanlara ne kadarlık hisse düşeceği gibi detaylar şimdilik bilinmiyor. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni gelişmeler yaşanması bekleniyor.
Bu arada; Twitter’dan kovulan birkaç çalışan ile iletişime geçen The Verge, çalışan sayısının 2.000’in çok altında olduğunu duyurdu. Ancak bu rakam, hisse senetleri açısından bakıldığında hiç de azımsanacak türden değil. Hisse senedi dağıtımlarının Elon Musk’a maliyeti, ilerleyen süreçlerde belli olacaktır.
 
Kaynak: https://www.theverge.com/2023/2/27/23616933/elon-musk-twitter-employees-stock-awards-march-after-more-layoffs 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir