Elektrikli Süpürge Üreticisi Dyson, Elektrikli Otomobil Üretecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Elektrikli Süpürge Üreticisi Dyson, Elektrikli Otomobil Üretecek

0

Ürettiği fütüristik elektrikli süpürge modelleriyle bilinen Dysonotomobil sektörü‘ne giriş yapmaya hazırlanıyor. Dyson’ın üreteceği ilk otomobili, alınan patentin modellenmesiyle ortaya çıktı.
Ünlü bir elektrikli süpürge üreticisi olan Dysonelektrikli otomobili için çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak 2016 yılında dillendirilen elektrikli otomobille ilgili daha net bilgiler 2017 yılında ortaya çıkmıştı. Gelinen süreçte Dyson‘ın elektrikli motora sahip olacak olan otomobili için patent aldığı biliniyordu. Alınan bu patentin 3 boyutlu modellemesinin yapılmasının sonucunda, Dyson’ın elektrikli otomobilinin görüntüsü ortaya çıktı. İşte Dyson tarafından üretilecek olan elektrikli otomobil:Aracın tasarımına bakıldığı zaman yüksek ve hacimli oluşu dikkatlerden kaçmıyor. Crossover segmentli olacağı düşünülen Dyson’ın elektrikli otomobilinde dikkat çeken bir diğer özelliği ise aracın fazlasıyla keskin hatlara sahip olması.

Bilindiği üzere Dyson, batarya üreticisi olan Sakti3 şirketini 90 milyon dolar karşılığında satın almıştı ve batarya üretmeye başlayacağını duyurmuştu. Bu otomobilin üretimi içinde yaklaşık 3.25 milyon dolar yatırım yapan Dyson‘ın, otomobil sektörüne nasıl bir giriş yapacağı merak konusu.

Kaynak: https://www.log.com.tr/dyson-imzali-ilk-elektrikli-otomobil-boyle-mi-gorunecek/

Yorum: İnsanlar ne güzel, Elekrikli süpürge üretiminden otomotiv üretimine geçebiliyor.Bizde halen İstanbul seçimleri ne olacak diye bol olan zamanı çöpe atıyor içi boş işlerle uğraşıyoruz. Bunada devlet yönetimi diyoruz. Yazık ya! Biraz olsun İnsanlığa dönün artık. 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap