1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Elektrik motorlu bu yenilikçi uçan takım, 300 km / saate ulaşabilir

Elektrik motorlu bu yenilikçi uçan takım, 300 km / saate ulaşabilir
0

Proje BMW tarafından geliştirildi ve şimdiye kadar mevcut uçuş kıyafetlerinin hızını üçe katladı.
 
İnsan, çok eski zamanlardan beri bir kuş gibi uçmayı hayal etmiştir . Uçaklar, paraşütler ve diğer cihazlar bu hayale farklı şekillerde yaklaşmamızı sağladı. Şimdi, BMW tarafından geliştirilen yenilikçi bir proje , en kuş gibi uçabilmemiz için bir adım daha ileriye gitmemizi sağlıyor.

Otomobil şirketi, Designworks ve bir kanat tulumu pilotu ile işbirliği içinde, 300 km / saate ulaşabilen yeni bir uçan kıyafeti başarıyla geliştirdi ve test etti. BMW, bu cihazı #NEXTGen 2020 etkinliğinin sanal kutlaması çerçevesinde sundu.

Bu kanatlı giysinin özelliği, ilk elektrikli tahrik sistemi ile donatılmış olmasıdır.

Avusturyalı sürücü Peter Salzmann adını bu cihazda, açılış test uçuşuna yürütülmesinden sorumlu olan Electrified Wingsuit. Pilotun kendisi, geliştirdiği giysilere bir destek motoru ekleme fikrine sahip olduğu için projenin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Güçlendirici fikrini buldum ; başka bir deyişle, halka veya tüp şeklinde bir mahfaza ile çevrelenmiş bir sarmal. Ancak, fikrini gerçeğe dönüştürmek için BMW ve Designworks‘ten destek alan Salzmann, konvansiyonel veya yakıtlı bir motor söz konusu bile olamaz ”diyor.

Pilotun açıkladığı gibi, bir elektrik motoru istediği en başından belliydi. Sürdürülebilirlik benim için çok önemli ve günlük hayatımı birlikte yaşamaya çalıştığım bir şey. Havadan ve yerden doğanın tadını çıkarıyorum, bu nedenle hedefim, hareketlilik söz konusu olduğunda bile sürdürülebilirlik yolunu sürekli takip etmek”.

Bu yenilikçi elektrikli uçuş giysisi, iticiler adı verilen iki kaplamalı karbon pervaneli bir uçuş ünitesine sahiptir. Bunların her biri, yaklaşık 5 dakika boyunca toplam 15 kW güç üreten yaklaşık 25.000 rpm’lik bir hız olan 7,5 kW‘lık bir güç sağlar.

Gelen serbest düşme , elektrik Wingsuit kadar hıza ulaşabilir 300 km / s, geleneksel kanatları takım elbise pilotları yok 100 km / h aştığında,.

İlk fikir ile ilk uçuş testi arasında üç yıl geçti. Testler, Münih’teki BMW Group Aerodinamik Test Merkezi‘nin rüzgar tünelinde gerçekleştirildi . Elektrikli kanat tulumunun ilk uçuşu için Salzmann, diğer iki geleneksel kanat tulumu operatörüyle birlikte 3000 metrede helikopterle anavatanı Avusturya’nın dağlarının üzerinden fırlatıldı.

Atlamadan sonra, üç pilot dağlık bir masif yönünde uçtu. Elektrikli iticinin yardımıyla Salzmann, meslektaşlarından daha hızlı hızlandı ve dik bir uçuşta tepeyi geçmeyi başardı. Ayrıca, dağın etrafında süzülen, paraşütlerini açıp birlikte iniş yapan diğer iki pilotla yeniden bir araya gelebildi.

kaynak: https://www.lavanguardia.com/tecnologia/20201110/49384722059/innovador-traje-volador-motor-electrico-alcanza-300-km-hora.html

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap