Elektriğe %15 Zam Geldi: Yarından İtibaren Geçerli Olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Elektriğe %15 Zam Geldi: Yarından İtibaren Geçerli Olacak

0

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün yaptığı açıklamada tüm abone grupları için elektrik satış fiyatlarında %15 oranında artış yapıldığını açıkladı. 1 Temmuz itibarıyla mesken aboneleri, 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 91,56 TL ödeyecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, bugün yaptığı açıklamada pek çok vatandaşı üzecek ifadelere yer verdi.”Tabiy ki bunların zamanı gelince bir karşılığı olacaktır“😁😁😁 Kurum, elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları😄😄😄 nedeniyle tüm abone grupları için elektrik satış fiyatlarında %15 oranında artış yapıldığını açıkladı. Nihai elektrik satış fiyatına uygulanan bu zammın 1 Temmuz’dan itibaren, yani yarından itibaren geçerli olacağı açıklandı.

Bunun yanı sıra yeni zammın 100 kilovatsaat elektrik fiyatını nasıl etkileyeceği de açıklandı. Buna göre yeni zamla birlikte 1 Temmuz itibarıyla mesken aboneleri, 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 91,56 TL ödeyecek.

Gündüz saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan rekor üretim haberi gelmişti:

Bugün öğlen saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 29 Haziran günü tüm zamanların elektrik üretim ve tüketim rekorunun kırıldığını açıkladı.😏😏 Bakanlık, 1.036.528 MWh üretim, 1.030.400 MWh tüketim yapıldığını açıklamıştı. Elektrik üretiminin %51,8’inin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan gerçekleştiği belirtilmişti.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/elektrige-yuzde-15-zam-yapildi-6514635/.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap