Ekşi Sözlük’ün Erişime Engellenmesi Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı: İşte Gelen Tepkiler
 1. Anasayfa
 2. Sosyal medya

Ekşi Sözlük’ün Erişime Engellenmesi Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı: İşte Gelen Tepkiler

0

BTK’nın kararıyla Ekşi Sözlük’ün erişime engellenmesine Twitter’da tepki yağdı. Bazı kullanıcılar bunun yanlış olduğunu düşünürken bazılarıysa engele hak verdi.

Türkiye gündeminin en hararetli tartışıldığı platform olan Ekşi Sözlük, akşam saatlerinde BTK’nın kararıyla erişime engellendi. Sözlük yazarları karara karşı çıkarken bazı vatandaşlarsa bunun “yerinde bir karar” olduğunu savundu.

Tabii ki sözlüğün kapatılmasının ardından Twitter kullanıcıları ayağa kalktı. Biz de sizler için Twitter’da Ekşi Sözlük’ün kapatılma gelen bazı tepkileri derledik.

Muharrem İnce’den açıklama geldi

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Ekşi Sözlük’e erişim engeli getirildiğini gördüm. Yahu bırakın çocuklar öfkelerini de, sevinçlerini de, umutlarını da, eleştirilerini de özgürce yazsınlar. Ne istiyorsunuz bu gençlerden. Benimle ilgili de eleştiriler yazıyorlar, okuyorum, yararlanıyorum. Bu kadar korkak olmayın..” ifadelerini kullandı.

Pek çok kullanıcı yasağa tepki gösterdi

Bazı kullanıcılarsa BTK’nın yasağına hak verdi

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir