Ekrandan Oluşan Şeffaf Bir Bilgisayar Klavyesi Üretildi: Tuşlar Uygulamaya ve Oyuna Göre Değişiyor… [VİDEO]
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Ekrandan Oluşan Şeffaf Bir Bilgisayar Klavyesi Üretildi: Tuşlar Uygulamaya ve Oyuna Göre Değişiyor… [VİDEO]

0

Avustralya merkezli bir girişim olan Flux Group, ekran tabanlı ancak fiziksel tuşlara sahip konforlu bir klavye geliştirdi. Pek çok ihtiyacı anında çözen ürünün görüntüleri hayranlık uyandırıyor.

Klavyelerde asla bulamadığınız ancak olsaydı tadından yenmezdi dediğiniz bir özellik var mı? Mesela dili anında değiştirmek gibi… Hayır, sadece tuşlara basınca beliren dijital karakterlerin dilini değil, klavye üzerindeki harflerin dilini de değiştirmekten söz ediyoruz…

…ya da Photoshop, Blender, Cinema 4D gibi kreatif ya da yazılım üretmek için herhangi bir uygulamayı kullandığınızı düşünelim. Klavyenizdeki tüm tuşlar bir anda uygulamaya göre özelleşse, kısa yollar üzerinde belirse nasıl olurdu. Flux Keyboard bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için geliştirilmiş bir ürün. 

Ekran tabanlı mekanik hisli Flux klavye ile tanışın… Dokunmatik ekran ve fiziksel klavye deneyimi bir arada. Fikir basit ama sonuç muazzam…

https://youtube.com/watch?v=N7OVagiblPo%3Fshowinfo%3D0%26wmode%3Dtransparent%26enablejsapi%3D1%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.webtekno.com

Haklı olarak “klavyeyi yeniden icat ettik” gibi iddialı bir söylemle yola çıkan Flux Keyboard, herhangi bir dile, yazılıma veya tarza göre anında geçiş yapabiliyor. Tabanındaki Full HD çözünürlüğündeki IPS ekran üzerine konumlandırılmış şeffaf klavye katmanı, istendiği zaman temizlik için kolayça çıkarılabiliyor.

Klavye üzerindeki makro tuşların sayısı da alışılmışın çok ötesinde ve bu konuda sınırlar epey zorlanmış:

https://youtube.com/watch?v=l3e4FuB6n5s%3Fshowinfo%3D0%26wmode%3Dtransparent%26enablejsapi%3D1%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fwww.webtekno.com

Sadece klasik klavye tuşlarını değil, bir bilgisayar yazılımının sizden beklediği tüm kontrol komutlarını hızlıca verebilmeniz için tamamı özelleştirilebilir tuşlar tasarlanmış.

Şu anda Kickstarter üzerinden destek toplayan Flux Group, 2,8 milyon dolarla hedefinin çok üzerinde bir başarı sergiledi. 11 gün önce başlatılan destek kampanyasına 6 bin 684 yatırımcı maddi destek sağladı. 

Kaynak: https://www.kickstarter.com/projects/fluxkeyboard/flux-keyboard-the-keyboard-reinvented 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap