1. Ana Sayfa
  2. Genel

Ebeveynler için Google Family Link

Ebeveynler için Google Family Link
0
Google’daki aileniz: Eğlenceyi paylaşın ve sevdiklerinizle bağlantıda kalın. En çok altı aile üyesinin bulunduğu bir aile grubu oluşturun ve hep birlikte Google’dan en iyi şekilde yararlanın.

Google’ın sunduğu ücretsiz Family Link ebeveyn denetimleri uygulamasını deneyin. Family Link, çocuklar ve gençler internette bilgi edinirken, oyun oynarken ve keşifler yaparken, uzaktan kendi cihazınızı kullanarak onlara yol gösterecek dijital temel kurallar belirlemenize olanak tanır. 13 yaşın (veya ülkenizde geçerli olan yaş sınırının) altında olan çocuklar için Family Link, kendi Google Hesabınıza benzeyen, çoğu Google hizmetine erişebilen bir Google Hesabı oluşturmanıza da olanak tanır.

Family Link ebeveyn denetimleri ile:

Çocuğunuzu faydalı içeriklere yönlendirebilirsiniz

Etkinliklerini görüntüleyin – Çocuğunuz, cihazında çok farklı şeylere zaman ayırabilir. Etkinlik raporları sayesinde çocuğunuzun en sevdiği uygulamalarda ne kadar zaman harcadığını görebilir, Android cihazını nasıl kullanacağı konusunda sağlıklı kararlar verebilmesi için ona yardımcı olabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık raporlar görüntüleyebilirsiniz.
Uygulamalarını yönetin – Kullanışlı bildirimler sayesinde çocuğunuzun Google Play Store’dan indirmek istediği uygulamaları onaylayabilir veya engelleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulama içi satın alma işlemlerini yönetebilir ve çocuğunuzun cihazında belirli uygulamaları gizleyebilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri uzaktan kendi cihazınızdan yapabilirsiniz.
Merak ettikleri şeyleri keşfetme olanağı sağlayın – Hangi uygulamaların çocuğunuza uygun olduğunu belirlemek zor bir iş olabilir. Bu nedenle Family Link, doğrudan çocuğunuzun cihazına ekleyebileceğiniz, öğretmenler tarafından önerilen uygulamaları gösterir.

Ekran başında kalma süresini denetleyebilirsiniz

Sınırlar belirleyin – Çocuğunuzun ekran başında ne kadar zaman geçireceğini siz belirlersiniz. Family Link, iyi bir denge yakalayabilmesi için çocuğunuzun gözetim altındaki cihazında süre sınırlamaları ve uyku vakti belirlemenize olanak tanır.
Cihazını kilitleyin – Dışarıda oynama, akşam yemeği veya birlikte eğlenme zamanı geldiyse, bir mola vermesi için çocuğunuzun gözetim altındaki cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz

• Çocuğunuz dışarıdayken nerede olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Android cihazı yanında olduğu sürece Family Link, çocuğunuzun konumunu öğrenmenize yardımcı olur.

Önemli Bilgi

• Family Link’in araçları çocuğunuzun cihazına göre farklılık gösterir. Uyumlu cihazların listesini families.google.com/familylink/setup adresinde bulabilirsiniz.
• Family Link, çocuğunuzun Google Play’den yaptığı satın alma ve indirme işlemlerini yönetmenize yardımcı olsa da uygulama güncellemelerini (izinlerin kapsamını genişleten güncellemeler dahil) yüklemek, daha önce onayladığınız veya Aile Kitaplığı’nda paylaşılmış olan uygulamalar için onayınız gerekmez. Ebeveynler, çocuklarının yüklü uygulamalarını ve uygulama izinlerini Family Link’te düzenli olarak incelemelidir.
• Çocuğunuzun gözetim altındaki cihazında yüklü olan uygulamaları dikkatle incelemeli ve kullanmasını istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakmalısınız. Önceden yüklenmiş bazı uygulamaları devre dışı bırakamayabileceğinizi belirtmek isteriz.
• Çocuğa veya gence ait cihazın konumunu görebilmeniz için cihaz açık, yakın zamanda etkin ve internete bağlı durumda olmalıdır.
• Öğretmenler tarafından önerilen uygulamalar yalnızca ABD’de, belirli yaştaki çocukların Android cihaz kullanıcısı olan ebeveynlerine sunulur.
• Family Link çocuğunuzun internetteki deneyimini yönetmenize yardımcı olan araçlar sunsa da interneti güvenli bir yer haline getirmez. Daha ziyade, ebeveynlere çocuklarının interneti nasıl kullanacağıyla ilgili seçenekler sunacak ve internet kullanımı hakkında görüşmeleri teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır.

Uygulamayı hemen indirin

Çocuğunuz interneti keşfederken denetimi elinizde tutmak için Family Link’i cihazınıza indirin.

 

Google Play‘den indir – App Store‘den indir

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap