e-Devlet’e ‘Nöbetçi Eczane Bulma’ Hizmeti Eklendi
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık ve Yaşam

e-Devlet’e ‘Nöbetçi Eczane Bulma’ Hizmeti Eklendi

0

e-Devlet’e ‘Nöbetçi Eczane Bulma’ Özelliği Eklendi: Peki Nasıl Kullanılır?

e-Devlet sistemine vatandaşların işini kolaylaştırabilecek bir hizmet eklendiği açıklandı. Buna göre yeni özellik, ülke genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin tek bir sayfa üzerinden bulunmasını sağlayacak.

Dışarı adım atmanızı gerektirmeden telefonunuz veya bilgisyaraınız vasıtasıyla resmi işlemlerinizi halletmenizi sağlayan devlet portalı e-Devlet, birçok hizmeti bünyesinde bulunduruyor. Şimdi gelen haberler de vatandaşlara kolaylık sağlayabilecek yeni bir özelliğin ekleneceğini gösteriyor. 

İş saatleri sonrasında açık kalan nöbetçi eczaneler, acil ihtiyacı olan vatandaşlar için büyük bir önem taşıyor. e-Devlet’e eklenen yeni özellik de bu tarz eczanelerin bulunmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. 

Nöbetçi eczane sorgulama hizmeti e-Devlet’te açıldı


Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTC) – Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti’, e-Devlet sistemine eklendi. Bu hizmetin, ülke genelindeki tüm nöbetçi eczanelerin tek bir sayfa yoluyla öğrenilmesine olanak tanıyacağı belirtildi. Sayfada yer alacak eczane bilgilerinin, Türk Eczacıları Birliği (TEB) tarafından bildirileceği ve il sağlık müdürlüklerince onaylanacağı aktarıldı. 

Peki nasıl kullanılır?

e-Devlet sistemine yeni eklenen özelliğe ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. TİTCK- Nöbetçi Eczane Sorgulama ismi altında açılan sayfada ilk yapmanız gereken şey, ‘İl Seçimi’ bölümünden nöbetçi eczane aradığınız ili seçmek. Bunun ardından da alt kısımda yer alan nöbet tarihini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra ise seçtiğiniz yerdeki nöbetçi eczaneler, hem adresleri hem de harita görüntüleriyle karşınıza çıkıyor. Ayrıca en son açılan sayfanın sağ tarafından ilçe de seçilebildiğini ekleyelim.

Son olarak yeni eklenen özelliğe, e-Devlet’in anasayfasında bulunan ‘e-Hizmetler’ sekmesindeki ‘Yeni Eklenen Hizmetler’ bölümünden veya arama kısmından ulaşılabileceğini de belirtelim.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap