Dünya Devi Amazon, BuyVip.com’u Kapattı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Dünya Devi Amazon, BuyVip.com’u Kapattı

0

Sanal alışveriş devi Amazon, İspanya, Almanya ve İtalya’da faaliyet ‘te olan alışveriş sitesi BuyVip.com’u kapattı.

Amazon,  İspanya, Almanya ve İtalya’da faaliyet gösteren ve moda, ev dekorasyonu ve daha birçok lüks ürünün satıldığı özel online alışveriş kulübü BuyVip’i kapattığını açıkladı. Şirket, 2010 yılında yaklaşık 100 milyon dolar civarında satın aldığı BuyVip’i “kârların düşük olması” sebebiyle kapatıcağını duyurdu.

 

 

BUYVIP’TE ÇALIŞANLAR AMAZON ‘UN KADROSUNA KATILACAKLAR

BuyVip ile 2010’dan bu yana farklı ürün çeşitleri ve çekici indirimlerle müşterilere sıra dışı bir alışveriş deneyimini yaşatmaya çalıştıklarını belirten Amazon yetkilileri, BuyVip’te çalışan ekiplerinin Amazon’a katılacağını ifade etti.

Açıklamada “Tüm çabalara rağmen bu iş kâr sağlamadı. BuyVip mükemmel bir ekibe sahip ve tüm çalışanlara Amazon’da kariyerlerini sürdürme olanağı sağladık” denildi.

ADINI DEĞİŞTİRMİŞTİ

BuyVip’in Amazon’un desteğine rağmen yerel pazarda Vente Privee ve Showroomprive ile rekabette ilerleme sağlayamadığı belirtiliyordu. İspanya’daki BuyVip sitesi, 2012’den bu yana ismini Amazon BuyVIP olarak kullanmakta idi.

Yazar Hakkında

Gerçek bir teknoloji bağımlısı olan Halim ; yazılım dünyası , oyun ve film sektörüne de ilgili. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı sever. Elektronik cihazlar ile başlayan serüveninde Network Dizayn ekibi ile beraber ilerlemekte.

Yorum Yap