DuckDuckGo’dan Google’a çok konuşulacak bir engel daha geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

DuckDuckGo’dan Google’a çok konuşulacak bir engel daha geldi

0

DuckDuckGo, Google’ın en sevilmeyen popup pencerelerini tamamen engellemeye başladığını duyurdu.

Gizlilik ve güvenliğe verdiği ağırlıkla öne çıkan web tarayıcısı ve arama motoru DuckDuckGo, bundan böyle “Google ile giriş yapın” açılır pencerelerini ya da diyalog kutularını otomatik olarak kapatacağını duyurdu. Firmadan yapılan açıklamaya göre güncellenmiş DuckDuckGo uygulaması ve Firefox, Chrome, Brave ve Edge uzantılarını kullanan kullanıcılar “rahatsız eden ve yanlış yöneltici olabilen bu pencereleri artık görmeyecekler ve daha fazla gizliliğin keyfini sürecekler.”

DuckDuckGo bunun sadece rahatsız edici popup pencereleri kapatmak olmadığının da altını çizdi. Yayınladığı basın bildirisinde, Google hesabınızı tarayıcı geçmişine bağlamanın, Google’ın fark ettirmeden kullanıcıları izlemesine imkân verdiğini söyledi.

DuckDuckGo, Google’ın bu bilgileri firmalara daha alakalı ve hedefli reklamlar göstermelerine imkân verebilmek için kullanabileceğini söylüyor. Google giriş pencerelerini kapatan DuckDuckGo güncellemesi şu anda kullanıma hazır.

 

Kaynak: https://www.androidpolice.com/duckduckgo-google-sign-in-blocker/ 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap