Drive for desktop ile içeriği tüm cihazlarda senkronize edin
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Drive for desktop ile içeriği tüm cihazlarda senkronize edin

0
Google, Her yıl, insanlar daha fazla içerik oluşturuyor ve bu içeriğe erişmek için daha fazla cihaz kullanıyor. Bu nedenle, dosyaları, klasörleri ve fotoğrafları güvende tutmak, cihazlar arasında senkronize etmek, yedeklemek ve organize etmek her zamankinden daha kritik. Bunu ele almak için , önümüzdeki haftalarda; 
 
İçeriğinizi tüm cihazlarınız ve bulutunuz arasında kolayca senkronize etmenizi sağlayan Birleşik senkronizasyon istemcimiz olan Drive for desktop ( Windows, macOS) için bir dizi yeni özellik kullanıma sunacağını duyurdu:İçeriği doğrudan PC veya Mac’ten hızlı bir şekilde senkronize edin ve erişin

Birçok kişi Google Drive’a doğrudan web tarayıcısından veya mobil uygulamalardan erişirken, bazı kişiler cihazınızda yerel olarak depolanan dosyalar gibi dosyalarına ve fotoğraflarına doğrudan masaüstlerinde erişmeyi tercih eder.

Drive for desktop, Windows ve macOS için içeriğe doğrudan masaüstünüzden hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan ve tanıdık bir konumdaki dosya ve klasörlere kolayca erişmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Drive for desktop ayrıca yerel dosyaları arka planda bulutla otomatik olarak senkronize eder ve bu da dosyaların senkronize edilmesini beklemek için harcamanız gereken süreyi en aza indirir.

Drive for desktop ile dosyalara doğrudan Mac‘inizdeki veya PC‘nizdeki buluttan erişebilirsiniz, bu da disk alanınızı boşaltır ve ağ bant genişliğinizden tasarruf sağlar. Drive dosyaları bulutta depolandığından, sizin veya ortak çalışanlarınızın yaptığı değişiklikler her yerde otomatik olarak güncellenir ve her zaman en son sürüme erişebilirsiniz.

Tüm kullanıcılar için birleşik, kullanımı kolay ve daha hızlı senkronizasyon istemcisi

Drive for desktop‘ı başlatmadan önce, iki senkronizasyon çözümümüz vardı: öncelikle tüketici kullanıcıları için oluşturulan Yedekleme ve senkronizasyon ve iş kullanıcıları için oluşturulan Drive dosya akışı. Şimdi, bu senkronizasyon istemcilerini masaüstü için yeni sürücüye birleştiriyoruz, insanlara hem yedekleme hem de senkronizasyon ve sürücü dosya akışından en iyi ve en çok kullanılan özellikleri getiriyoruz:

  • Fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflar’a ve/veya Google Drive’a yükleyin ve senkronize edin
  • Flash sürücüler ve harici sabit sürücüler de dahil olmak üzere harici depolama aygıtlarını bulutla senkronize edin
  • Dosyalarınızı yerel cihazınızda depolayan ve içeriğinize daha hızlı erişim sağlayan masaüstünüzdeki sürücü dosyalarını yansıtın

Masaüstü için sürücüye geçiş

Önümüzdeki haftalarda, Yedekleme ve senkronizasyon kullanıcıları, Eylül 2021‘e kadar yapmanızı önerdiğimiz Drive for desktop’a geçmelerini isteyen istemleri görmeye başlayacak. Bu noktadan sonra, kullanıcılar dosyalarını senkronize etmeye devam etmek için geçiş yapmaları gerektiğini bildiren bir ürün içi bildirim göreceklerdir. Yedekleme ve Eşitleme’den Drive for desktop’a geçiş hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu Yardım Merkezi makalesine bakın.

Kurulum Sonrası Google Drive Masaüstü Görünümü:

Bu Google Çalışma Alanı güncellemeleri blog gönderisinde iş kullanıcıları için masaüstü geçişi için sürücü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/07/google-drive-backup-and-sync-transition.html.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap