Doktordan ilginç deney! Maske ile nefes alamıyorum diyenlere cevap verdi!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Doktordan ilginç deney! Maske ile nefes alamıyorum diyenlere cevap verdi!

0

Maske takınca nefes alamıyorum” diyerek maske takmak istemeyenlere seslenen Doktor Megan Hall, yaptığı deneyle maskenin nefes almayı zorlaştırıp zorlaştırmadığını kanıtladı. En önemlisi de bu deney, maske takınca karbondioksit soluduğunu ve vücudundaki oksijenin azaldığını söyleyenlere cevap olacak.

Koronavirüs pandemisinden sonra her şey yavaş yavaş normale döndüğünden, tüm güvenlik önlemlerini unutmak ve daha önce yaptığımız gibi hayatlarımıza devam etmek cazip gelebilir. Ama dünya gerçekten değişti ve onunla birlikte ilerlemekten başka seçenek yok.

“Maske İle Nefes Alamıyorum” Diyenlere Yanıt Niteliğinde Araştırma

Tehdit bitmiş gibi düşünerek maske takmayanlar için “Bir maske virüsün solunmasına karşı koruma sağlamaz” ve “Maske ile nefes alamıyorum”, diyenler için Dr. Megan Hall bir deney gerçekleştirdi.

Dr. Megan Hall, maske takmanın kalp atış hızını ve oksijen seviyelerini nasıl etkilediğini görmek için 5 dakika boyunca 4 farklı maske takarak gerçekleştirdiği deneyin sonuçlarını paylaştı.

Maskesiz Nabız ve Oksijen Seviyesi

Cerrahi Maske ile Nabız ve Oksijen Seviyesi

Solunum Maskesi ile Nabız ve Oksijen Seviyesi

Cerrahi Maske ve Solunum Maskesi ile Seviyeler

Sonuçlar

Sonuçlara göre oksijen seviyesinde önemli bir değişiklik yok. Doktor, maske takmanın önemine vurgu yaparak, nefes alamama hissinin maske takmaya alışkın olmamakla ilgili olduğunu ifade etti.

  • Maskesiz: %98 HR: 64
  •  
  • Cerrahi Maske: %98 HR: 68
  •  
  • N95 Maskesi: %99 HR: 69

kaynak: https://www.chip.com.tr/haber/doktordan-ilginc-deney-maske-ile-nefes-alamiyorum-diyenlere-cevap-verdi_88836.html

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap