Doğal gazda kademeli tarifenin yeni detayları ortaya çıktı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Doğal gazda kademeli tarifenin yeni detayları ortaya çıktı

0

Doğal gazda kademeli tarife teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Kanun teklifinin kabul edilmesinin ardından Türkiye’de doğal gaz fiyatı sıcak şehirlerde daha pahalı olacak.

Türkiye’de doğal gaz faturalandırmalarında kademeli tarifeye geçiliyor. Doğal gazda kademeli tarifeye geçilmesi hakkındaki kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kademeli tarife nasıl olacak?

Ortaya çıkan yeni bilgilere bölgesel ve iklimsel koşullar dikkate alınarak il veya bölge bazında kademeli doğal gaz satış fiyatı uygulanacak. Düzenleme ile maliyetler için bir çalışma yapılacak, gerekli olan abone grubu için il bazında iklim şartları ve tüketim miktarına uygun olacak bir kademe belirlenecek.

Doğal gaz sıcak şehirlerde daha pahalı, soğuk şehirlerde ise daha ucuz olacak. Kademeler hakkında henüz bilgi yok. Kanun teklifi TBMM’den geçtikten sonra Enerji Bakanlığı ve dağıtım şirketlerinin yetkilileri tarafından yapılacak ortak çalışma ile kademeler belirlenecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir