1. Ana Sayfa
  2. Genel

Doğal gazda kademeli tarifenin yeni detayları ortaya çıktı

Doğal gazda kademeli tarifenin yeni detayları ortaya çıktı
0

Doğal gazda kademeli tarife teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Kanun teklifinin kabul edilmesinin ardından Türkiye’de doğal gaz fiyatı sıcak şehirlerde daha pahalı olacak.

Türkiye’de doğal gaz faturalandırmalarında kademeli tarifeye geçiliyor. Doğal gazda kademeli tarifeye geçilmesi hakkındaki kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kademeli tarife nasıl olacak?

Ortaya çıkan yeni bilgilere bölgesel ve iklimsel koşullar dikkate alınarak il veya bölge bazında kademeli doğal gaz satış fiyatı uygulanacak. Düzenleme ile maliyetler için bir çalışma yapılacak, gerekli olan abone grubu için il bazında iklim şartları ve tüketim miktarına uygun olacak bir kademe belirlenecek.

Doğal gaz sıcak şehirlerde daha pahalı, soğuk şehirlerde ise daha ucuz olacak. Kademeler hakkında henüz bilgi yok. Kanun teklifi TBMM’den geçtikten sonra Enerji Bakanlığı ve dağıtım şirketlerinin yetkilileri tarafından yapılacak ortak çalışma ile kademeler belirlenecek.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap