Diynamic Blog Sidebar Genişlik Ayarı

Blogger, Dinamic Blog Kenar çubuğunda Sidebar yazılarınız okunmuyor mu? Kenar çubuğu (Sidebar) genişliğini değiştirerek, yazı linklerinizi okunur hale getirebilirsiniz. Diynamic Blog ayarlarında Kenar çubuğu (Sidebar) genişliğini değiştirebileceğimiz ayarlar sekmesi maalesef  bulunmuyor. Bu ayar sekmesinin yapılmama nedeni, yorumların ve yazıların sıkışmamasını sağlamak amaçlı olduğunu düşünüyorum. Bu konu da henüz bir açıklama mevcut değil. Diynamic Blog Kenar çubuğunda (Sidebar) yazılarımızı görülmesi için ne yapmalıyız?

dynamic-blogger-kenar-cubugu

Yapılacak işlemler ;

Blog Panel ayarlara giriş yapın, CSS ekleme kısmını açın ve aşağıdaki kodu yapıştırın.
En son enter tıklayın ve blogunuzu kaydedin. NOT: Kodlar üzerinde oynama yapmayın genişlik ayarınız çok fazla değişebilir.

.sidebar #sidebar{
width: 250px !important;
}
.sidebar #content{
margin-left: 250px;
}

Dinamik blogunuzda CSS alanına kod yapıştırdığınız halde kaydet çalışmaz ise yapılacak işlemler ;

1. HTML şablonuna girin
2. CTRL + F arama kutusu ile aşağıdaki etiketi bulun.
3. CSS kodlarını eksiksiz kopyaladıktan sonra bu etiketin hemen altına yapıştırın. Şablonu kaydedin. Uygulamayı canlı inceleyin. Guneytest2

/* END CUT */

NOT. Temanızı değiştirdiğinizde CSS kodlarının da değiştiğini ve çalışmadığını unutmayın. Yeni tema seçiminden sonra CSS kodlarını yukarıda anlattığım gibi uygulayabilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Blogger Bilgileri Nerede Bulunur

Google sürücüsüz araçları Arizona’da Test Ediliyor