1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Dish Network’ün ‘Hopper’ DVR’si artık Google Asistan sesli kontrolleri sunuyor

Dish Network’ün ‘Hopper’ DVR’si artık Google Asistan sesli kontrolleri sunuyor
0
RESİM: STEVE JOHNSON / UNSPLASH

Dish Network müşterileri artık kanalı uzaktan kumandalarından değiştirmek zorunda kalmayacaklar.
Artık güncel; bir Google Home akıllı telefonunu satın alan kişilerin ” on milyonlarcasına ” sesli kontrol seçenekleri sunan Dish Network için önemli bir değişikliği işaret ediyor . Bu müşteriler artık Kanallar arasında gezinmek için Asistan’ı kullanabilir. Ayrıca set üstü kutuyu açmanıza veya kapatmanıza da izin verir.
Şimdi, sadece Google’a sorabilirler.

Dish Network Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Hopper DVR set üstü kutularının tüm nesillerinin , kullanıcıların kanallarını sesleriyle kontrol etmelerine olanak tanıyan Google Asistan ile uyumlu olacağını duyurdu. Bu özellik, Google Home hoparlörleri ve iOS ve Android’deki Google Asistan uygulaması ile uyumludur .

RESİM: DUSTIN DRANKOSKI / MASHABLE

Yeni ses kontrol seçenekleri, “Bana reality TV göster” gibi komutlarla veya içeriğe veya içerideki yıldızlara göre içerik isteyerek gelir. Oyun Bulucu, Netflix veya YouTube gibi uygulamaları sesinizle de başlatabilirsiniz.

Kayıtları ayarlamak için sesinizi bile kullanabilirsiniz. Bu, izlerken bir şey kaydetmek istediğinizde özellikle yararlı olabilir, böylece kaydı başlatmak için ekranı engelleyen ekran menülerini kullanmanız gerekmeyecektir.

Bu entegrasyon ayrıca Google Asistan ile çalıştığından, bundan da yararlanmak için bir Google Home satın almanız gerekmez. Bir Hopper DVR (tüm nesiller), Hopper Duo, Joey istemcisi (tüm modeller) veya Wally single-tuner HD ile ilgilenen müşteriler, telefonlarında Google Asistan veya Ev uygulamasını indirebilir.

DISH bir uzaktan kumanda sunarken, bu yeni yaklaşım daha fazla tüketici dostudur, çünkü kanallarını değiştirmek isteyen kişilere televizyonlarında daha fazla seçenek vererek bağırmaktadır. Google Asistan’la yapılan Hopper entegrasyonu, bugün müşterilere sunulmakta ve uzaktan kumandayı yanlış kullanmaktan endişelenmenize gerek kalmamakta, kesinlikle telefonunuza göz kulak olmanız gerekmektedir.

İZLEYİN: Google’ın AI Asistanı artık gerçek telefon görüşme ve dinlemeyi yapabilir gelecek sizi korkutuyor mu?

Kaynak:https://mashable.com/2018/07/09/dish-hopper-google-assistant-integration-voice/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.