1. Ana Sayfa
  2. Genel

Discovery Channel, Bir Lahitin Açılma Anını Canlı Yayınladı

Discovery Channel, Bir Lahitin Açılma Anını Canlı Yayınladı
0

2500 yıllık olduğu düşünülen bir lahitDiscovery Channel tarafından canlı olarak yayınlanan bir programda açıldı.

Geçtiğimiz pazar günü Discovery Channel’da yayınlanan ‘Bilinmez Keşif: Mısır’ isimli programda, canlı yayın esnasında bir lahit açıldı. Yaklaşık 2500 yıllık olduğu belirlenen lahitin içerisinden altın ve değerli eşyalar çıktı.

Geçtiğimiz pazar günü Discovery Channel'da yayınlanan 'Bilinmez Keşif: Mısır' isimli programda, canlı yayın esnasında bir lahit açıldı.

2 saatlik canlı yayında izleyicilere tüm detaylar gösterildi. Yapılan belirlemelere göre mumyanın bir dönem Mısır’ı yönetmiş olan bir Toth rahibine ait olduğu belirlendi. Toth, bilgelik ve sihir tanrısı anlamına geliyor. Bilindiği üzere Antik Mısır’ın sonuna doğru yönetim rahiplerin elindeydi.

Ekip, lahitin içinde organların bulunduğu kaseler, küçük heykeller ve kişisel eşyalar buldu.

Ekip, lahitin içinde organların bulunduğu kaseler, küçük heykeller ve kişisel eşyalar buldu. Canlı yayının tamamı şu an internet ortamında bulunmuyor ancak aşağıdan kısa bir kesit şeklinde izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/2-bin-500-yillik-lahit-canli-yayinda-acildi,F4LWd4Jk4UeRHSHPCexA5Q/sjfxLQxRjUC5gUOge0yGVA#sjfxLQxRjUC5gUOge0yGVA

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap