1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Dinamik Blogger Moved Permanently İletisinin Çözümü

Dinamik Blogger Moved Permanently İletisinin Çözümü
1
+ - 0

Dinamik Blogger görünümlü blog kullanıcıları, “Moved Permanently. The document has moved here.” Döküman Kalıcı Olarak Buraya Taşındı.” yayımlanmış yazı paylaşımında alınan bu iletiyi nasıl düzeltebilirsiniz okumaya devam edin. Dinamik Blogger görünümlü bir tema kullanıyor ve yazınızı yayımladıktan sonra, Google Plus, G+1 ile paylaşmak istediğiniz de açılan pencerede yazınızın metni, resim ve link, göremiyor ancak bu iletiyi “Moved Permanently. The document has moved here.” görüyorsanız bu hatayı hemen düzeltebilirsiniz.

Birçok yerde Dinamik Blogger görünümlü şablonların çok hızlı açıldığını, basit bir arayüze sahip olduğunu ancak birçok kişileştirmeye imkan tanımadığını okumuş hatta deneyerek vazgeçmiş olabilirsiniz.

Dinamik Blogger’u çok uzun zaman kullanan biri olarak, birçok hata ve eksikliklerine rağmen halen seviyorum ve bu nedenle 2016 senesinde her ne olursa olsun oluşturduğumbloggeradnanguney.blogspot.com isimli yeni dinamik blogumu kullanıyorum ve kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

BloggerAdnanGuney, ismi ile düzenlediğim Dinamik blogumun şu anda 2 adet hatası bulunmakta. Bunlardan biri yukarıda yazdığım hata iletisi, diğeri ise çok önemli olan Adsense reklamlarının çalışmaması ve hata iletisi vermesi. Adsense ile ilgili hata konuları üzerinde çalışmalarım devam ediyor, ayrıca geri bildirimde bulunarak bir sonuca ulaşmaya çalışıyorum.  
Adsense reklam gösterim sorunu, Dinamik blogger da olduğu kadar, şu anda kullanmakta olduğunuz Klasik bloglar içinde geçerliliğini devam ettirmekte.Umarım kısa zamanda bir çözüme ulaşır.
Gelelim ilk sorunumuz olan “Moved Permanently. The document has moved here.” hatalı paylaşım mesaj bilgisini düzeltilerek normal paylaşım yapabilecek duruma getirmeye.
Yazı yayımladıktan sonra paylaşırken açılan pencerede görülen mesaj görseli ;

Yazı yayımladıktan sonra paylaşırken açılan pencerede görülen mesaj görseli ;

“Moved Permanently, The document has moved here” pencere iletisinin çözümü :
1. Blogger kullanım paneline giriş yapın.

2. AyarlarTemel HTTPS Yönlendirmesi, seçeneğini “Hayır” olarak işaretleyin.

3. Dinamik blog ana sayfanızı açın ve bir kaç kez “F5” tuşuna tıklayın ve şimdi herhangi bir yazınızın başlık ismine tıklayarak G+1 ile paylaşım yapın.

 4. “Moved Permanently, The document has moved here” pencere iletisinin yok olduğunu görecek ve normal resimli açıklamalı yazınızı paylaşabilirsiniz.
Sonuç :
google-plus-1-paylasim-sonucu

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap