1. Ana Sayfa
  2. Dinamik blogger

Dinamik Blogger Forum Nasıl Oluşturulur

Dinamik Blogger Forum Nasıl Oluşturulur
1
+ - 0

Dinamik Blogger bloglarınızda forum nasıl oluşturulur? Dinamik Blogger, Google Gruplara katılarak Forum oluşturabilirsiniz. Google gruplara kayıt işlemini tamamladıktan sonra size verilecek iframe kodunu sayfanıza gömerek bu işlemin nasıl yapılacağını inceleyelim. Önemli not: Klasik bloglara Forum sayfası farklı şekillerde gömülür. Biz ilk olarak dinamik blog da forum sayfasının nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

YAPILACAK İŞLEMLER

Google Gruplara giriş yapıyoruz
Yeni Grup tıklayın
Grup bilgileriniz yazın (Dil, açıklama, grup türü vs.)
Grubu kaydet tıklayın

grup-bilgileri (640 x 317)

Grub ayarlarına gidiyoruz . (Sağ tarafda dişliye tıklayın)

grup-ayarlari (274 x 450)

Sayfanın alt kısmındaki iframe kodunu kopyalayın.

grup-iframe-kodu (700 x 400)

SON OLARAK YAPACAĞINIZ İŞLEMLER

Blogger kontrol paneli ⇒ Sayfalar ⇒ Yeni Sayfa (Boş Sayfa) açın. HTML’e tıklayın ve iframe kodunu yapıştırarak kaydedin. Sayfa olarak kaydettiniz. Ancak sayfa ana sayfanızda görülmeyecektir. Küçük bir değişiklik yapacağız. Dinamik blogger da yaptığımız bu işlemi sidebar da yani sağ tarafda açılır menüde göstereceğiz. Yaptığımız işlem yönetim panelimizde sayfalar kısmında kayıtlı olarak duracak. Bizde biraz kurnazlık yapıp Forum bilgilerimizi yan tarafta sidebarda göstereceğiz. Hazırladığınız Forum sayfasını tıklayın ve tarayıcınızda açın. Biraz sonra tarayıcımızdaki adres linki bize lazım olacak.
Blogger yerleşim ==> Gadget ekle ==> Bağlantı listesine tıklayın
Yeni site URL’si kısmına biraz önce sayfayı açmanızı belirtmiştim. Tarayıcınızdaki o sayfanın URL adres linkini kopyalayın. Alacağınız adres linki şuna benzer ;
http://guney59.blogspot.com/p/forum.html
URL kısmına yapıştırın.
Yeni site adı kısmına da : “Forum” yazın ve ekleyin, kaydedin.
Sonuç aşağıdaki şekilde görülecektir.

dinamik-blogger-forum-kategorisi (300 x 370)

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap